Przesiadka z Windows Vista Home Premium na 7 Premium..

Około dwóch lat używam Visty, początek może nie był zbyt kolorowy ze względu na problemy ze sterownikami, jak i 1GB ramu zainstalowanego na sprzęcie nie dawał zbytniego komfortu, ale (hp pavilion dv6-6420ew) jakoś to chodziło, ale zadyszki dostawał, po zainstalowaniu 4gb już było dużo lepiej. Nic się nie przycinało, nie czekałem za długo aż wszystko z autostartu się załaduję.

Wcześniej jak się łatwo domyśleć używałem do swych niecnych celów ( ;) ) XPka. Nim zainstalowałem Vistę, naczytałem się rzeczy typu: "Vista to syf", "Wywaliłem ją po 30min" i milion innych negatywnych ocen od ludzi którzy nawet nigdy nie mieli kontaktu z tym systemem, ale nie instalowali bo słyszeli jakie to "badziewie" i nie używając go przekazywali swe złe opinie dalej.
Pracuję w takim salonie komputerowym i zawsze z ciekawości i nie ukrywam, że z takiej delikatnie wrednej zadziorności, zadawałem pytanie na reakcje ludzi kiedy im polecałem danego laptopa z Vistą (bo jak 85% klientów usłyszało vista to reagowało, z `fochem`, że w ogóle jak śmie im viste proponować), a pytanie zadałem takie: Co pana tak strasznie denerwuje w Viście, co Pana denerwuje, z czym ma pan/pani problem?" odpowiedz zawsze była taka sama: "A NIE WIEM, NIE UŻYWAM, ZNAJOMY MÓWIŁ, INFORMATYK MÓWIŁ (INFORMATYK MA 13 LAT,ALE INFORMATYK..) a nie daj Boże zdanie wyrazi Linuksowiec, wtedy opinia jest skrajnie nie obiektywna(nie zawsze, ale w większości). Ale w sumie nie o tym chciałem..:)
Więc reasumując, kto używa visty, wie, że może to nie jest CUDO Microsoftu, ale na Boga, to nie jest takie złe, jest parę rzeczy naprawdę fajnych. Po dwóch latach przesiadłem się na 7demke i...
Uważam, że ma kilka fajnych usprawnień, pasek startowy został przeprojektowany całkowicie, ale używa się go o niebo lepiej niż w Viście. Jest jeszcze kilka fajnych bajerów, zapewne o których już większość wie, mniej pamięciożerne, ale mili Państwo kto wydał na Viste prawie 400zl dwa lata temu czy wcześniej, zupełnie nie opłaca się kupować za drugie 400zl Windowsa 7, uważam że to jest zupełnie bezsensu. Za min połowę ceny można się przesiadać, ale nie za drugie tyle!!
Ot taki mój mały wywodzik na dzisiaj, kończę już bo trzeba spadać do roboty, wiem że już dość czasu minęło od premiery 7, ale musiałem wylać moje łzy na tym blogu. Jeżeli ktoś to przeczytał to serdecznie dziękuje za poświęcony czas i zapraszam do komentowania. Pozdrawiam