Przesłuchanie przed Komisją Europejską anulowane

Strona główna Aktualności

O autorze

Wygląda na to, że Microsoft przypadkowo (?) odwołał jedyny możliwy termin przesłuchania przed Komisją Europejską w przeglądarkowej sprawie antymonopolowej.

Przypomnijmy, że przesłuchanie miało być możliwością bezpośredniego ustosunkowania się prawników Microsoftu do zarzutów w dochodzeniu antymonopolowym prowadzonym aktualnie przez Komisję. Zarzuty te dotyczą dołączania przeglądarki Internet Explorer do systemu Windows. Termin przesłuchania został początkowo wyznaczony na 3-5 czerwca.

Microsoft zwrócił się jednak niedawno do Komisji Europejskiej z prośbą o wyznaczenie nowego terminu tłumacząc, że równolegle w dniach 3-5 czerwca w Szwajcarii odbywa się konferencja International Competition Network. Microsoft uważa, że większość kluczowych dla sprawy osób przeniesie się na ten czas z Brukseli do Zurychu - stąd prośba o inny termin. Tłumaczy to zastępca głównego prawnika Microsoftu na blogu Microsoft on the Issues.

Komisja Europejska oświadczyła jednak, że nie ma możliwości przesunięcia przesłuchania, a ponadto - ku ogromnemu zdziwieniu Microsoftu - potraktowała prośbę o wyznaczenie nowego terminu jako... całkowitą rezygnację z przesłuchania. Czas pokaże, czy jego brak zaszkodzi, a może przeciwnie - pomoże korporacji w potyczce z władzami antymonopolowymi Unii Europejskiej.

© dobreprogramy