r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Przetestuj nowości przed wprowadzeniem ich do Wikipedii

Strona główna AktualnościINTERNET

Publiczne testowanie produktu, zanim ukaże się on na rynku, staje się coraz modniejsze. W ten trend doskonale wpisuje się Steam Early Access, pozwalający na długo przed premierą ograć tytuł i podzielić się uwagami z jego twórcami. Rzecz nie dotyczy jednak wyłącznie gier. Fundacja Wikimedia postanowiła zachęcić internautów do wypróbowania zmian, które wkrótce wejdą w życie na wszystkich prowadzonych przez nią stronach.

Aktualnie testowane są cztery projekty:

  • Media Viewer — funkcja, dzięki której po kliknięciu w miniaturkę obrazu jest on wyświetlany w większym rozmiarze bez przeładowania strony (można go też powiększyć do trybu pełnoekranowego),
  • VisualEditor — możliwość edytowania stron bez znajomości wikikodu,
  • VisualEditor Formulae — funkcja pozwalająca tworzyć i edytować czytelne wyrażenia matematyczne w VisualEditorze,
  • odświeżenie typografii — prezentowany tekst ma być przystępniejszy za sprawą użycia szeryfowych czcionek w nagłówkach, a w bezszeryfowych w treści strony.

Dostęp do wersji beta mają wszyscy zalogowani użytkownicy, którzy przystąpią do testów na stronach MediaWiki, Meta-Wiki lub WikiMedia Commons. Jeśli internauci nie znajdą żadnych poważnych błędów, 21 listopada wymienione nowości zostaną uruchomione na wszystkich prowadzonych przez fundację stronach.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.