r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Przycisk Start w Windows 8.1 będzie przydatniejszy, pozwoli wyłączyć komputer

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Już jutro, 26 czerwca, startuje konferencja Build w San Francisco, podczas której udostępniona zostanie „przedpremierowa” wersja systemu Windows 8.1. Jednak dzięki temu, że w dystrybucji jest już dostępna wersja Final Preview Windows Server 2012 R2 (9341), wiemy czego można się spodziewać po nadchodzącym systemie dla komputerów osobistych Microsoftu.

Przycisk Start, którego powrót budzi tyle emocji, będzie w Windows 8.1 taki sam, jak w wersji serwerowej. Zanosi się na to, że przycisk będzie przydatniejszy, niż wiele osób się spodziewało. Do menu kontekstowego, które ukaże się po kliknięciu przycisku prawym przyciskiem myszy, trafiły opcje zarządzania energią — możliwość wyłączenia i ponownego uruchomienia komputera. Jako że Menu Start było najczęściej wykorzystywaną metodą wyłączania komputera, użytkownicy powinni z otwartymi ramionami przywitać tę zmianę.

W tym menu znajdzie się także możliwość wyłączenia aktywnego narożnika, gdzie aktywowane są „zaklęcia” (charms, prawy górny), lista aplikacji Modern (lewy górny) oraz zapowiadana wcześniej możliwość uruchamiania komputera bezpośrednio do pulpitu. Przy okazji warto wspomnieć, że Internet Explorer 11 na serwerowej wersji Blue uzyskał wynik 25 na 25 punktów możliwych w teście WebGL, będzie również obsługiwał protokół SPDY/3. Filtr SmartScreen będzie można wyłączyć bezpośrednio w oknie pobierania.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.