Przypomnienia o lekach i dziennik zdrowia Przypomnienia o lekach i dziennik zdrowia

Strona główna Android Zdrowie i aktywność Inne programy sportowe i medyczne
Pobierz program
lub zeskanuj:

Przypomnienia o lekach i dziennik zdrowia to darmowa aplikacja skierowana głównie do starszych osób, które muszą pamiętać o regularnym zażywaniu leków. Jednocześnie pozwala ona monitorować stan zdrowia na wiele rozmaitych sposobów.

Jak działa program?

Z poziomu opisywanego narzędzia możemy zyskać dostęp do bazy danych leków (zarówno tych wypisywanych na receptę, jak i dostępnych bez recepty), które wpiszemy na listę zażywanych leków wraz z informacją na temat przyjmowanej dawki. Dodamy również przypomnienie, dzięki czemu aplikacja przy pomocy sygnału dźwiękowego zakomunikuje nam, że nadszedł czas na zażycie danego leku. Program umożliwia także wydrukowanie miesięcznego raportu w formacie PDF, który możemy następnie przedstawić lekarzowi na wizycie kontrolnej.

Dodatkowe opcje

Przypomnienia o lekach i dziennik zdrowia umożliwiają także wykonywanie różnego rodzaju pomiarów – np. ciśnienia krwi, tętna, wagi, poziomu cukru i cholesterolu. Istnieje ponadto opcja zapisywania aktywności, w tym treningu fitness, spaceru, fizjoterapii, biegania, jazdy na rowerze, itp. Aplikacja przypomni również użytkownikowi o przyjmowaniu zastrzyków czy też wykonywaniu innych czynności mających na celu poprawę jego zdrowia.

Dla osób w każdym wieku

Warto dodać, że program mogą zainstalować również młodsi właściciele smartfonów i tabletów, by nie zapomnieć o przyjmowaniu pigułek antykoncepcyjnych, leków na depresję czy też jakichkolwiek innych tabletek, które muszą regularnie zażywać ze względu na obecność rozmaitych chorób (np. choroba układu krążenia, Hashimoto czy stwardnienie rozsiane).

Najważniejsze cechy:

  • aplikacja, która przypomina o zażywaniu leków
  • idealne narzędzie do monitorowania stanu zdrowia użytkownika
  • pozwala na zapisywanie miesięcznych raportów w formacie PDF
  • bardzo czytelny interfejs (z obsługą programu poradzą sobie także mniej doświadczeni użytkownicy)
  • wszystkie opcje są dostępne za darmo

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!