reklama

Przyszłe wydania Firefoksa opóźnione?

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Jak wynika z najnowszych harmonogramów Fundacji Mozilla, nadchodzące wersje przeglądarki Firefox trafią w ręce użytkowników nieco później niż pierwotnie planowano.

Najbliższe wydanie Ognistego Liska - oznaczone numerem 3.6 - ujrzy światło dzienne w pierwszym kwartale przyszłego roku. Mozilla planuje w tej wersji uporać się z nieco "ociężałym" działaniem programu w systemie Windows poprzez zredukowanie ilości operacji wejścia/wyjścia i przyspieszenie procesu uruchamiania przeglądarki. Twórcy chcą także poprawić poziom bezpieczeństwa oferowany przez aplikację i odświeżyć nieco podstarzały interfejs użytkownika. Sporo z wymienionych nowości jest już dostępne w testowym wydaniu Firefox 3.6 Beta 5, które można pobrać z naszego wortalu w wersjach dla Windows, Linux oraz Mac OS.

Mozilla ujawniła także swoje plany dotyczące Firefoksa 4.0. Pierwsza beta tego bardzo ważnego wydania jest planowana na lato przyszłego roku, zaś finalna wersja ma trafić w ręce użytkowników pod koniec 2010 lub na początku 2011 r. Czwarta odsłona Firefoksa będzie zawierać wiele interesujących nowości takich jak w pełni przeprojektowany interfejs użytkownika czy separowanie kart w osobnych procesach. Pierwotnie zakładano, że Firefox 4.0 zostanie wydany w przyszłym roku - zabezpieczając się przed ewentualnymi opóźnieniami Mozilla daje sobie czas na dopracowanie swojego sztandarowego produktu, tak by jego wydanie nie odbywało się pod presją czasu.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić