r   e   k   l   a   m   a
reklama

Przyszłość Flasha zagrożona przez Windows 8?

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Podczas konferencji Build firma Microsoft zapowiedziała, że Internet Explorer 10 w wersji z interfejsem Metro nie będzie obsługiwał wtyczek. Oznacza to, że nastawiony na dotyk IE10 zostanie pozbawiony obsługi Flasha. Co na to Adobe?

Do tej dość patowej dla Adobe sytuacji odniósł się Danny Winokur, wiceprezes firmy. W udzielonym właśnie wywiadzie stwierdził, że korporacja zamierza utrzymać obecność technologii Flash na nowym systemie Microsoftu. Winokur ogłosił, że Adobe pracuje już nad Flashem dla Windows 8 przeznaczonego na urządzenia z procesorami ARM. Równocześnie Winokur przypomniał, że Internet Explorer 10 ze standardowym interfejsem będzie cały czas obsługiwał wtyczki - oznacza to, że użytkownicy będą mogli w każdej chwili przełączyć się na desktopowy IE10 i korzystać z technologii Flash. Oczywiście Adobe będzie szukał rozwiązań pozwalających na obejście ograniczeń stawianych przez Microsoft. Gigant z Redmond jest kolejną po Apple firmą, która zdecydowała się na częściową rezygnację z Flasha.

Dla Adobe nadchodzą trudne czasy - firma będzie musiała uporać się ze spadającą popularnością Flasha, który będzie stopniowo wypierany przez HTML5 i inne, niewymagające stosowania wtyczek technologie.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSzef Wykopu o cenzurze w Internecie: Czujemy się zmuszeni do ucieczki z Unii