r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Przyszłość Flasha zagrożona przez Windows 8?

Strona główna Aktualności

Podczas konferencji Build firma Microsoft zapowiedziała, że Internet Explorer 10 w wersji z interfejsem Metro nie będzie obsługiwał wtyczek. Oznacza to, że nastawiony na dotyk IE10 zostanie pozbawiony obsługi Flasha. Co na to Adobe?

Do tej dość patowej dla Adobe sytuacji odniósł się Danny Winokur, wiceprezes firmy. W udzielonym właśnie wywiadzie stwierdził, że korporacja zamierza utrzymać obecność technologii Flash na nowym systemie Microsoftu. Winokur ogłosił, że Adobe pracuje już nad Flashem dla Windows 8 przeznaczonego na urządzenia z procesorami ARM. Równocześnie Winokur przypomniał, że Internet Explorer 10 ze standardowym interfejsem będzie cały czas obsługiwał wtyczki - oznacza to, że użytkownicy będą mogli w każdej chwili przełączyć się na desktopowy IE10 i korzystać z technologii Flash. Oczywiście Adobe będzie szukał rozwiązań pozwalających na obejście ograniczeń stawianych przez Microsoft. Gigant z Redmond jest kolejną po Apple firmą, która zdecydowała się na częściową rezygnację z Flasha.

Dla Adobe nadchodzą trudne czasy - firma będzie musiała uporać się ze spadającą popularnością Flasha, który będzie stopniowo wypierany przez HTML5 i inne, niewymagające stosowania wtyczek technologie.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.