Przyszłość PIN-u — cyfry, kształty i kolory

Strona główna Aktualności

O autorze

W zeszłym roku pisaliśmy o idei haseł obrazkowych i dlaczego należy być rozsądnym korzystając z takiego rozwiązania. Tymczasem Lunabee Pte zaprezentowało swoją nową aplikację do haseł, opierającą się na cyfrach, kolorach i kształtach.

TRI-PIN pozwala użytkownikowi na proste zapamiętanie PIN-u, a jednocześnie zapobiega jego poznaniu przez osoby trzecie, nawet, jeżeli widzą jego wpisywanie. Samo hasło, poza cyframi, może zawierać także kształty i kolory, np. flaga, kółko, 2, zielony. Sztuczka polega na tym, że układ kolorów i symboli zmienia się po każdym naciśnięciu klawiszy, dzięki czemu nie wciska się dwa razy tej samej kombinacji klawiszy. Ta metoda może być wykorzystana na dowolnym urządzeniu (smartfon, bankomat, terminal do płatności i tak dalej), które posiada kolorowy ekran dotykowy, zdolny wyświetlić 10-przyciskową klawiaturę wirtualną.

Aplikacja, póki co, dostępna jest tylko na urządzenia Apple'a w aplikacji oneSafe, przeznaczonej do przechowywania haseł i PIN-ów (można ją pobrać w App Store), a szkoda, bo zabezpieczenie wygląda ciekawie, szczególnie, gdy spojrzy się w listę najczęściej używanych PIN-ów.

© dobreprogramy

Komentarze