Psypan 1.06.124

Strona główna Windows Gry Logiczne i karciane
Pobierz progra​m
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Psypan to prosta w zasadach i łatwa w opanowaniu produkcja logiczna wymagająca od gracza sporej spostrzegawczości, szybkiego myślenia oraz zmysłu przewidywania i planowania swoich kolejnych ruchów.

Głównym zadaniem gracza jest dopasowanie względem siebie takich samych motywów skrzętnie wymieszanych i porozrzucanych po całej planszy gry. Ułożenie co najmniej trzech takich samych kamieni obok siebie skutkuje ich zniknięciem, przygotowaniem miejsca dla kolejnych segmentów oraz zwiększaniem dorobku punktowego.

W początkowej fazie rozgrywki, zwłaszcza gdy rozpoczniemy od najłatwiejszego z trzech dostępnych poziomów trudności, gra układa się w zasadzie sama, kamienie dopasowują się wręcz bez naszej ingerencji, a my jedynie patrzymy na przewijający się licznik z punktacją. Tak jest tylko na początku albowiem z układu na układ gra wymaga coraz doskonalszej strategii i coraz większego zaangażowania. W momencie, gdy już nie mamy pomysłu na dalszy ruch uruchamiamy system pomocy znajdujący się w lewym dolnym rogu ekranu. Mamy tam do dyspozycji bombę - eliminuje ona konkretny, wybrany przez nas rodzaj segmentu z całego pola gry, gwiazdę - porządkuje układ kamieni na nowo, czaszkę - usuwa konkretny wiersz elementów, krzyż - posiada działanie podobne do czaszki, ale o mniejszym zasięgu oraz znak zapytania, który zawsze potrafi wskazać najlepszy możliwy ruch.

Niewątpliwie sporym utrudnieniem jest stale kurczący się u dołu ekranu pasek oznaczający upływający czas, który niejednokrotnie potrafi nieźle przyblokować myśli grającego. Ciekawym zaś urozmaiceniem dla całej gry jest możliwość zmieniania wątków tematycznych, co nie tylko zwiększa atrakcyjność gry, ale w jeszcze większym stopniu wyrabia spostrzegawczość.

Psypan to ciekawa propozycja dla osób potrafiących szybko myśleć oraz przewidywać. Co prawda nie powala ona ogólną oprawą audiowizualną, ale z pewnością potrafi przyciągnąć do komputera na długie godziny i zapewnić dobrą rozrywkę.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!