r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Psystar ogłasza upadłość

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Psystar, integrator i dystrybutor sprzętu komputerowego z Florydy ogłosił upadłość w ramach rozdziału 11 prawa upadłościowego w Stanach Zjednoczonych.

Psystar słynny jest przede wszystkim dzięki temu, że wszedł w poważny konflikt z firmą Apple. Integrator sprzedawał bowiem alternatywne dla Maków komputery z preinstalowanym systemem Mac OS. Apple już jakiś czas temu wytoczyło Psystarowi proces, ten jednak w dość niekonwencjonalny sposób bronił się, a sprawa nadal pozostaje nierozwiązana.

Teraz wygląda jednak na to, że inwestorzy wspierający Psystar stracili nadzieję na wygraną w tej mimo wszystko skomplikowanej sprawie i wycofali się. Firma pozostała więc bez większego źródła finansowania i najprawdopodobniej to było przyczyną ogłoszenia upadłości. Przypomnijmy jednak, że rozdział 11 nie jest w amerykańskim prawie upadłościowym typowym bankructwem - dzięki niemu prawo obejmuje upadłą firmę czasową ochroną, by ta mogła przeprowadzić restrukturyzację, spróbować odzyskać sprawność i spłacić swoje długi.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.