reklama

Publiczna beta Adobe ColdFusion 9

Strona główna Aktualności

O autorze

Adobe upubliczniło dziś wersję beta swojej aplikacji ColdFusion. W 9 edycji za największą zmianę można uznać synchronizację programu z pakietami Microsoft Office oraz SharePoint.

Od pojawienia się pierwszej wersji ColdFusion minęło już 14 lat. Aplikacja do tworzenia dynamicznych witryn WWW przeszła w międzyczasie znaczące modyfikację. Rozpoczęta dziś publiczna beta ColdFusion 9 ma za zadanie ostatecznie przetestować nowe rozwiązania jakie znalazły się w programie.

Największą zmianą dziewiątej edycji jest zintegrowanie ColdFusion z aplikacjami Microsoftu. Wersja 9 jest w pełni kompatybilna z dokumentami pakietu Office. Użytkownicy mogą wykorzystywać bez zmian w formatowaniu wszelkie dokumenty, prezentacje czy wykresy oraz uaktualniać je za pośrednictwem ColdFusion. Aplikacja Adobe zapewnia kompatybilność ze wszystkimi pakietami Microsoft Office począwszy od wersji 97 aż do 2007. Ponadto narzędzie Adobe może współdziałać z aplikacją SharePoint. Ich kompatybilność zapewni użytkownikom ColdFusion dostęp do baz danych stworzonych w produkcie Microsoftu. Ponadto dziewiąta wersja aplikacji zapewni lepszą współpracę z technologią AJAX, Flash oraz aplikacją ColdFusion Builder czy dokumentami PDF.

Wersję beta ColdFusion 9 można pobrać z oficjalnej strony Adobe.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama