Publiczna beta Microsoft ISA Server 2006

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft udostępnił publicznie przedpremierową wersję testową (beta) serwera Internet Security and Acceleration (ISA) Server 2006 - od dziś każdy, po krótkiej rejestracji może ją pobrać z witryny Microsoft Downloads. Dostępne są dwie wersje funkcjonalne nowego serwera - Standard oraz Enterprise. Obok linków do samej paczki instalacyjnej znajdują się także odsyłacze do dokumentów technicznych z instrukcjami instalacji, uaktualnienia i samego testowania nowego produktu.

ISA Server to dedykowane dla firm, zaawansowane narzędzie sieciowe kompleksowo realizujące obsługę sieci dowolnych rozmiarów. W skład rozwiązania wchodzą zintegrowane mechanizmy firewalla, serwera proxy z cache oraz serwera zdalnego dostępu. Oprogramowanie pracuje pod kontrolą systemu Windows Server 2003. ISA Server wchodzi również w skład zestawu Windows Small Business Server 2003 dedykowanego małym i średnim przedsiębiorstwom.

Pomimo, iż ISA Server 2006 adresowana jest do raczej wąskiej grupy zaawansowanych użytkowników (co wynika z natury oprogramowania tego typu), zainteresowanym polecamy skorzystanie z możliwości bezpłatnego zapoznania się z tym produktem. Przypominamy jednak, że udostępniane oprogramowanie znajduje się w fazie beta, a zatem przeznaczone jest do instalacji jedynie w wydzielonych środowiskach testowych.

Warto w tym miejscu nadmienić, że oprócz bety ISA Server 2006, producent cały czas udostępnia do pobrania bezpłatną 120-dniową wersję testową ISA Server 2004.

© dobreprogramy
s