Publiczna beta Network Monitor 3

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft zdecydował się na publiczne otwarcie programu beta dla Network Monitor w wersji 3. Network Monitor to powszechnie znana aplikacja Microsoft do nasłuchiwania ruchu sieciowego. Poprzednia wersja - 2.1 - jest dołączana jako opcjonalny komponent do systemu Windows. Dość znaczącym problemem jest jednak niemożność wprowadzenia karty w tryb promiscuous, co umożliwia przechwycenie tylko komunikacji adresowanej do danego hosta, a nie całego ruchu. Ograniczenie to nie istnieje w zaawansowanej wersji Network Monitora rozprowadzanej wraz z oprogramowaniem SMS.

Network Monitor 3 poza tym, że będzie oferował szereg nowych funkcji, wreszcie będzie udostępniony jako oddzielna, w pełni niezależna od systemu czy pakietu SMS aplikacja. Jednymi z najciekawszych nowości mogą zaś okazać się np. możliwość nasłuchu na kilku interfejsach jednocześnie, IntelliSense podczas filtrowania danych czy język NetMon Parser Language (NPL) do łatwego tworzenia nowych dekoderów protokołów.

Network Monitor 3 aktualnie znajduje się na etapie Beta 2. Do programu zapisać się można poprzez witrynę Microsoft Connect.

© dobreprogramy
s