reklama

Publiczna beta Office 2010 w technologii Click-to-Run

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Po wydaniu tradycyjnej wersji instalacyjnej bety Office 2010 Professional teraz Microsoft pozwala przetestować całkowicie nową technologię Click-To-Run przy okazji bety edycji Home and Business.

Click-to-Run jest nowym pomysłem Microsoftu na dostarczanie oprogramowania do użytkowników posiadających szybkie łącza internetowe. Szerzej o tej technologii pisaliśmy w lipcu, gdy po raz pierwszy firma zapowiedziała jej udostępnienie. W skrócie, oprogramowanie jest opakowywane w pakiety instalacyjne, które są przesyłane do użytkownika "strumieniowo" i w ten sposób nie wymaga się jego tradycyjnej instalacji na docelowym komputerze. Mimo wszystko raz przesłane oprogramowanie nie musi być transmitowane ponownie podczas kolejnego użycia. Jest to możliwe dzięki wirtualizacji i wykorzystaniu mechanizmów Microsoft App-V.

W ramach testów technologii Click-to-Run udostępniono wersję beta Office 2010 Home and Business. W skład tej edycji wchodzą aplikacje Word, Excel, PowerPoint, Outlook oraz OneNote. Osobom, które nie posiadają szybkiego łącza z Internetem polecamy pobranie i przetestowanie udostępnionej kilka dni temu w tradycyjny sposób edycji Professional.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić