Publiczna beta Windows OneCare Live

Strona główna Aktualności

O autorze

Od kilku dni można wziąć udział w publicznych testach beta Windows OneCare Live - kompleksowej usługi, która dba o higienę komputera.

Z założenia Windows OneCare Live ma wyjść naprzeciw oczekiwaniu użytkowników, by komfort korzystania z komputera nie malał wraz z upływem czasu jego posiadania. Nie jest tajemnicą, że przy braku odpowiednich zabiegów niemal każde urządzenie, którym się posługujemy, z czasem ulega zużyciu. Telefon komórkowy upada czasem na ziemię, jego obudowę rysują klucze w kieszeni, a bateria ulega stałej degradacji. Samochód łapie rysy na lakierze, zużywa opony i filtry. Podobnie system operacyjny przy braku dbałości o jego kondycję z czasem ulega dezaktualizacji, staje się podatny na ataki, eksperymenty konfiguracyjne użytkownika i zwykłe zaśmiecenie - przez co staje się bardziej zawodny i mniej wydajny.

Windows OneCare Live to zestaw usług i narzędzi, które dokonują bieżącej oceny kondycji komputera i proponują podjęcie odpowiednich kroków zapobiegawczych i zaradczych, gdy te stają się niezbędne. OneCare integruje w jedno rozwiązanie dbające o bezpieczeństwo i wydajność komputera szereg elementów - po części nowych, po części zaktualizowanych lub już istniejących - oferty Microsoft. W jego skład wchodzą między innymi system monitorowania kondycji, zaawansowany firewall, oprogramowanie antywirusowe, rozwiązanie do wykonywania, planowania i pilnowania kopii zapasowych, aktualizacje oprogramowania czy system do defragmentacji, czyszczenia i optymalizacji systemu.

Docelowo pakiet ten najprawdopodobniej nie będzie bezpłatny, testy beta są zatem doskonałą okazją by bez zobowiązań zorientować się w jego możliwościach i przydatności - która szczególnie w przypadku użytkowników niezaawansowanych może być nieoceniona.


Uaktualnienie, 01.12.2005, 14:50

Niestety pospieszyliśmy się z tą informacją, program beta choć jest już publiczny to nadal nie w skali globalnej. Z wersją beta można zapoznać się jedynie będąc użytkownikiem z terenu Stanów Zjednoczonych. Niestety od razu tego nie stwierdziliśmy ze względu na to, iż mamy dostęp do programów beta Microsoftu i problem nam się nie ujawnił. Za błąd przepraszamy i dziękujemy za szybką reakcję w komentarzach.

© dobreprogramy
s