reklama

Pułkownik Sanders padł ofiarą algorytmów Google

Strona główna Aktualności

O autorze

Pułkownik Sanders - twarz sieci restauracji KFC padł ofiarą algorytmu rozpoznawania twarzy, jaki gigant wdrożył w usługę Street View.

Chyba nikomu nie trzeba przedstawiać pułkownika Sandersa, którego twarz jest częścią logo sieci restauracji KFC. Niestety nie ma on szansy zaprezentowania się w najpopularniejszej usłudze w Internecie, dzięki której mamy możliwość spacerowania po wielu miastach na świecie. Jego twarz jest bowiem rozpoznawana przez algorytmy przetwarzające wykonane przez Google zdjęcia, które mają na celu ukrycie danych pozwalających zidentyfikować postronne osoby.

O całej sprawie poinformował serwis telegraph.co.uk, który przypadkowo wpadł na dziwne zachowanie usługi. Po zbadaniu sprawy okazało się, że twarz Sandersa jest zamazywana w podobny sposób, jak rejestracje samochodowe oraz twarze przechodniów. Można się o tym przekonać odwiedzając Nowy Jork. Mamy nadzieję, że niedługo pułkownik będzie miał szansę odzyskać twarz w oczach giganta :-)

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić