Pulpit zdalny Chrome Pulpit zdalny Chrome 77.0.3836.0

Strona główna Windows Internet i komunikacja Nakładki i dodatki do przeglądarek
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Pulpit zdalny Chrome (Chrome Remote Desktop) to jedno z najbardziej zaawansowanych rozszerzeń dla Google Chrome, które wprowadza we wspomnianej przeglądarce funkcje umożliwiającą zdalną kontrolę komputera.

Narzędzie umożliwia użytkownikowi nawiązanie połączenia z dowolnym komputerem za pośrednictwem Internetu i jego zdalną kontrolę, jak również wręcz przeciwnie, bezpieczne udostępnienie własnego komputera wybranej osobie. Dzięki niemu możemy naprawić niewielkie awarie bez fizycznego kontaktu z urządzeniem lub przeprowadzać różnego typu szkolenia itp. Pulpit zdalny Chrome daje nam dostęp do wszystkich plików czy aplikacji zainstalowanych na zdalnym komputerze.

Olbrzymią zaletą opisywanego rozszerzenia jest prosta obsługa oraz brak konieczności konfiguracji. Pulpit zdalny Chrome gotowy jest do działania tuż po zainstalowaniu i uruchomieniu. Wystarczy, że wybierzemy tryb pracy - udostępnienie własnego komputera czy połączenie z innym.

Połączenia realizowane są podobnie jak w przypadku TeamViewiera za pośrednictwem unikalnych identyfikatorów generowanych przez plugin.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

bezproblemowe działanie na zdalnym pulpicie, za free
brak transmisji plików, ale to można obejść innymi kanałami (chmura, poczta)
ocena użytkownika
13.09.2017 09:03 • Recenzja do wersji 61.0.3163.20

program genialny, konfiguracja bardzo prosta, brak znaczacych opóźnien w transmisji co przekłada sie na komfort obsługi (znany mi tylko z programu teamviewer), przesyłanie dźwięku, umożliwienie w opcji wysłania sekwencji klawiszy "alt+ctr+del" oraz "PrtScr"