Puppy Linux

Strona główna Aktualności

O autorze

Puppy Linux jest ciekawą dystrybucją Linuksa uruchamianą bezpośrednio z CD. W pełni funkcjonalny system zajmuje mniej niż 100 MB, dzięki czemu można instalować go na pamięciach flash, dyskach ZIP, CD, a także uruchamiać w emulatorze.

System jest bardzo szybki, gdyż wszystkie potrzebne pliki umieszczane są bezpośrednio w wirtualnym dysku na pamięci RAM. Mimo małego rozmiaru, dystrybucja posiada zestaw aplikacji w zupełności wystarczający do codziennej pracy. Mamy do dyspozycji edytory tekstu, narzędzia do tworzenia stron WWW, zarządzania finansami, komunikatory, kalendarze, przeglądarki WWW, arkusze kalkulacyjne, menedżery plików, wektorowe i rastrowe edytory grafiki, gry i wiele innych.

Wydana 1 czerwca wersja 2.0 zawiera całkowicie nową architekturę systemu rozszerzającą możliwość instalacji na praktycznie wszystkie możliwe wymienne media, nowe skrypty startowe i końcowe, i zaktualizowany uniwersalny instalator. Standardowe wydanie CD zawiera pakiet Mozilla SeaMonkey, edytor grafiki wektorowej Inkscape i doskonałe graficzne narzędzie do partycjonowania Gparted. W nowej wersji używana jest już aktualna gałąź jądra 2.6, wersja 2.6.16.7.

Więcej informacji o Puppy Linux na stronie twórców.

© dobreprogramy
s