Puzzle Craft 2 Puzzle Craft 2 version 1.5.6

Strona główna iOS Gry Strategiczne
Pobierz program
lub zeskanuj:

Puzzle Craft 2 bezpośrednia kontynuacja bardzo dobrze przyjętej rodzimej produkcji. Gra to zręczne połączenie prostej rozgrywki ekonomicznej z match-3. Idealnie sprawdza się na urządzeniach mobilnych.

Autorzy postanowili pozostawić założenia znane z pierwszej części, a przy okazji rozwinąć prawie każdy element zabawy. Oto nasi osadnicy trafiają na nową wyspę, gdzie od podstaw muszę wybudować swoje nowe miasta i osady. Tak, teraz nie jesteśmy ograniczeni do jednego królestwa. Gra oferuje nam mapę świata, z różnymi obiektami. Początkowa osada stanowi pewien rodzaj samouczka.

Standardowo surowce zdobywamy poprzez mini gry oparte na zasadach match-3. Wybierając się na pole, bądź też do kopalni łączymy odpowiednie surowce. Każdorazowo ogranicza nas ilość dostępnych tur. Wraz z rozwojem naszej osady zbiory są dłuższe i bardziej owocne. W drugiej części wprowadzono system rozwoju upraw, jednak nowsza nie zawsze znaczy lepsza. Czasem warto wrócić do starszej odmiany, która daje nam inne korzyści. Rozbudowie uległy także mechanizmy rozwoju osady oraz system wyzwań i nagród. Całość motywuje do gry, gdyż co chwila jesteśmy nagradzani za jakieś osiągnięcie. Pomaga także zbierać środki gdy nie chcemy korzystać z mikropłatności. Te również zostały rozbudowane. Część elementów ma limity (np. posiadanego sprzętu), które możemy powiększyć tylko za dodatkową opłatą. Jest też nowa waluta czyli runy. Ma największa wartość. Choć można zdobyć ją z poziomu gry, to jednak jest to proces długotrwały.

Nie zabrakło także integracji z Facebookiem, część zadań jest dedykowana pracy zespołowej z naszymi znajomymi. Oczywiście nie jest ona konieczna, choć odczuwalnie ułatwia zabawę. Puzzle Craft 2 to przykład wzorowej kontynuacji, która nie tylko nie marnuje potencjału poprzedniczki, ale też bardzo dobrze go rozwija.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!