Puzzle Moppet

Strona główna Windows Gry Logiczne i karciane
Pobierz​ program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Puzzle Moppet to świetnie wykonana gra logiczna, której korzenie sięgają jeszcze niezapomnianego Sokobana. Tak jak niegdyś, będziemy parali się przesuwaniem skrzynek oraz innych obiektów, ale nie na ich oznaczone miejsca, lecz z myślą o dotarciu do portalu, stanowiącego wyjście z poziomu. Akcja toczy się na tajemniczych lewitujących wyspach. Każda kolejna to wyższy poziom wyzwania dla tęgich głów.

Wcielamy się w zagubionego w dziwnym świecie bohatera, za wszelką cenę dążącego do wydostania się z niego. W odróżnieniu od pierwowzoru, rozgrywkę rozłożono na kilka pięter. Zmusza to do planowania przestrzennego, poruszania się windami w górę i w dół oraz zrzucania skrzynek w odpowiedniej kolejności. Im dalej, tym więcej różnych ich rodzajów napotykamy, począwszy od sunących prosto do końca lodowych bloków.

Co ciekawe, projekt Puzzle Moppet rozpoczął żywot jako komercyjna gra. Widać to po poziomie wykonania. Jak na łamigłówkę, mamy do czynienia z całkiem szczegółowo wykonanym środowiskiem 3D, a także dość atrakcyjnym udźwiękowieniem, budującym specjalny klimat odizolowania i samotności. Pod kątem wizualnym produkcja nie nudzi, zaś muzyka pozwala się skoncentrować na zadaniu. Oczywiście jest tu cofanie ruchów.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!