QILING Disk Master Free 4.3.2

Strona główna Windows Narzędzia Archiwizacja danych
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

QILING Disk Master Free to podstawowa, a jednocześnie udostępniona bezpłatnie edycja ciekawego narzędzia do tworzenia kopii zapasowych zawartości wskazanego dysku, ale nie tylko. Z jego poziomu utworzymy również wirtualny dysk (w formacie FVD), stworzymy i uruchomimy tzw. RAM-dyski oraz uzyskamy szczegółowe informacje o magazynie danych (wraz z oceną jego kondycji).

Program jest bardzo prosty w obsłudze, wyposażony został w nieco ascetyczny interfejs graficzny, w którym mimo wszystko znajdziemy większość najważniejszych funkcji do obsługi dysku twardego. Jego fundamentem są narzędzia przeznaczone do tworzenia/przywracania kopii zapasowych wybranych partycji oraz klonowania zawartości dysku. Umożliwiają one wygodne skopiowanie plików z naszego dysku na inny nośnik danych, skompresowanie utworzonego backupu, zabezpieczenie kopii hasłem czy jej podział na mniejsze części. Nie zabrakło również opcji ustawiania priorytetu dla działania programu oraz limitowania prędkości transferu danych.

Pozostałe narzędzia oferowane przez QILING Disk Master Free umożliwiają tworzenie wirtualnych dysków na bazie danych zgromadzonych na fizycznym nośniku oraz uruchamianie tzw. RAM-dysków, które ulokowane są w pamięci RAM komputera i pozwalają na błyskawiczny dostęp do plików na nich ulokowanych. W ręce użytkownika trafia również funkcja kreowania dysków ratunkowych przydatnych np. podczas awarii systemu, a także szereg istotnych informacji o magazynie danych i poszczególnych atrybutach jego pracy.

Ograniczenia wersji bezpłatnej

Wersja darmowa posiada wiele ograniczeń względem edycji płatnych. Nie wspiera ona serwerowych odmian systemu Windows, nie dysponuje funkcją przenoszenia/zmiany rozmiaru dysku/partycji, nie pozwala automatyzować działanie narzędzia oraz nie obsługuje zabezpieczonych nośników.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
vortexx   6 #7 03.03.2018 15:01
Grandalf   7 #5 29.10.2016 12:11

@maciejnet: Jest już wersja Pro 3.9.2 za free: http://net-load.com/giveaway-qiling-disk-master-pro-v3-9-2-for-free

Autor edytował komentarz w dniu: 29.10.2016 12:13
  #4 13.09.2016 10:08
maciejnet   13 #3 26.06.2016 14:52

Ciekawe kiedy kolejna wersja na pro za free...?

Romek71   3 #2 26.03.2015 10:06
  #1 25.03.2015 21:16