QILING Disk Master Free QILING Disk Master Free 5.1.0

Strona główna Windows Narzędzia Archiwizacja danych
Pobierz pr​ogram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

QILING Disk Master Free to podstawowa, a jednocześnie udostępniona bezpłatnie edycja ciekawego narzędzia do tworzenia kopii zapasowych zawartości wskazanego dysku, ale nie tylko. Z jego poziomu utworzymy również wirtualny dysk (w formacie FVD), stworzymy i uruchomimy tzw. RAM-dyski oraz uzyskamy szczegółowe informacje o magazynie danych (wraz z oceną jego kondycji).

Program jest bardzo prosty w obsłudze, wyposażony został w nieco ascetyczny interfejs graficzny, w którym mimo wszystko znajdziemy większość najważniejszych funkcji do obsługi dysku twardego. Jego fundamentem są narzędzia przeznaczone do tworzenia/przywracania kopii zapasowych wybranych partycji oraz klonowania zawartości dysku. Umożliwiają one wygodne skopiowanie plików z naszego dysku na inny nośnik danych, skompresowanie utworzonego backupu, zabezpieczenie kopii hasłem czy jej podział na mniejsze części. Nie zabrakło również opcji ustawiania priorytetu dla działania programu oraz limitowania prędkości transferu danych.

Pozostałe narzędzia oferowane przez QILING Disk Master Free umożliwiają tworzenie wirtualnych dysków na bazie danych zgromadzonych na fizycznym nośniku oraz uruchamianie tzw. RAM-dysków, które ulokowane są w pamięci RAM komputera i pozwalają na błyskawiczny dostęp do plików na nich ulokowanych. W ręce użytkownika trafia również funkcja kreowania dysków ratunkowych przydatnych np. podczas awarii systemu, a także szereg istotnych informacji o magazynie danych i poszczególnych atrybutach jego pracy.

Ograniczenia wersji bezpłatnej

Wersja darmowa posiada wiele ograniczeń względem edycji płatnych. Nie wspiera ona serwerowych odmian systemu Windows, nie dysponuje funkcją przenoszenia/zmiany rozmiaru dysku/partycji, nie pozwala automatyzować działanie narzędzia oraz nie obsługuje zabezpieczonych nośników.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Prosty i czytelny interfejs (niestety w języku angielskim) | Multifunkcyjność narzędzia | Cena.
(Paradoksalnie...) Program jedynie w języku angielskim i cena | backup systemu trwa trochę za długo.
ocena użytkownika
28.09.2018 11:30 • Recenzja do wersji 4.3.2

Szukałem programu do zrobienia kopii zapasowej systemu. Mając na względzie awaryjność Windowsa 10, głównie dzięki mnie, ponieważ często bawię się konfiguracją systemu i testuję sobie różne oprogramowanie. Przez mój system przeszło kilka softów do robienia backupu. Sprawdzałem, te darmowe wersje, AOMEI Backupper, EaseUS Todo Backup Free. Oba dość solidne nie mniej AOMEI jakoś nie koniecznie działał właściwie, dość długo kręcił zanim u mnie cokolwiek zrobił. EaseUS to fajne na rzędzie, bezpłatne i bardzo dobrze przywraca kopie systemu więc jako darmowe narzędzie jest godne polecenia. Ale testowałem też płatne programy, np. Acronis True Image czy Norton Ghost który pomimo braku wsparcia dla Windowsa 10 radzi sobie z nim całkiem nieźle. Do dziś mam gdzieś płytę ratunkową i pamiętam, że pomimo niemalże 9 lat posiadania nośnika dalej Norton sobie radzi. Acronis niestety przytył i działa ociężale. Ale nie o tym chciałem...
QILING Disk Master wpadł mi w ręce przypadkiem. Dołożyłem dysk i chciałem przetestować działanie tego programu ponieważ zachęcony jego możliwościami byłem ciekaw czy faktycznie sobie poradzi.I mamy tu mnogość opcji która może zawstydzić nie jeden program tego typu.
Od tworzenia wirtualnych dysków po kompletne kopie zapasowe, zarządzanie dyskami, dość spory zestaw narzędzi dyskowych i systemowych. Jest to naprawdę narzędzie mogące zastąpić program do partycjonowania pod samym Windowsem. Udany pakiet i idealne combo dla kogoś kto chce używać programu nie tylko do backupu.