QKSMS: ładny, prosty i ciekawy sposób na korzystanie z wiadomości SMS w Androidzie

Strona główna Aktualności

O autorze

QKSMS to aplikacji stworzona z myślą o tych wszystkich, dla których wiadomości SMS wciąż pozostają ważną i częstą formą komunikacji. Dzięki niej odbieranie i odpisywanie na wiadomości jest szybsze i wygodniejsze niż w większości podobnych programów.

Główną zaletą QKSMS jest wyświetlanie nowych wiadomości w oknie, niezależnie od tego z jakiej aplikacji w danym momencie korzystamy. Domyślnie ujrzymy niewielkie powiadomienie z treścią SMS-a i możliwością odpisania oraz podjęcia innych interakcji takich jak: oddzwonię, oznaczenie jako przeczytana, usunięcie, skopiowanie czy też przesłanie dalej. Po dotknięciu imienia nadawcy może rozwinąć pełne okno konwersacji.

Jeżeli nie chcemy bo pojawiające się okno zakłócało nam korzystanie z telefonu i aplikacji, możemy je dezaktywować. Pojawi się dopiero po wyborze opcji odpowiedz w pasku powiadomień. Tam też możemy stworzyć skrót do nowej wiadomości QKSMS. Nie zabrakło tradycyjnego podglądu SMS z poziomu aplikacji.

Kolejnym ważnym aspektem jest wygląd programu. Bardzo zgrabnie wpisuje się w interfejs nowych wersji Androida. W edycji podstawowej otrzymujemy 19 motywów graficznych oraz możliwość zmiany tła na tryb nocny i czarny (z myślą o ekranach AMOLED). To tylko część z opcji graficznych dostępnych w aplikacji QKSMS.

QKSMS dostępny jest za darmo wraz z możliwością dokupienia wersji premium. Ta za niecałe 3 zł oferuje 170 dodatkowych kolorów oraz nowe opcje, takie jak automatyczne uruchamianie trybu nocnego. Nawet bez nich jest pełnowartościowym zamiennikiem dla systemowych aplikacji SMS. Dobrym i ładnym zamiennikiem. Znajdziecie go w naszej bazie aplikacji. Aplikacja w swoim działaniu i wyglądzie jest bardzo zbliżona do Textra SMS. Może nawet zbyt podoba, choć wiele drobnych elementów je różni. Na pewno warto sprawdzić obie i samemu zdecydować, która lepiej spełnia nasze wymagania.

© dobreprogramy
s