r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

QuadRooter Scanner 1.1

Strona główna Android Bezpieczeństwo Inne programy do zabezpieczeń

Ten skaner zagrożeń sprawdza smartfon czy tablet z Androidem pod kątem jego podatności na ataki wykorzystujące zestaw luk o nazwie QuadRooter.

Luki te pozwalają napastnikowi przejąć całkowitą kontrolę nad urządzeniem, wydając użytkownika na łup cyberprzestępców, skraść jego tożsamość, uzyskać dostęp do prywatnych danych.

r   e   k   l   a   m   a

Skaner nie tylko sprawdzi, czy urządzenie jest na atak podatne, ale też przedstawi więcej informacji o zagrożeniu. Niestety sama aplikacja nie jest w stanie zabezpieczyć zagrożonego urządzenia, konieczne jest skorzystanie z systemowych łatek, dostarczonych przez producenta.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Quadrooter – straszny atak na Androida. A przecież strach ma wielkie oczy

47
BEZPIECZEŃSTWO 09.08.2016 | Adam Golański

Do września smartfony z Androidem 6.0 i wcześniejszymi, które działają na procesorach Qualcomma będą podatne na nowy, ciekawy atak, pozwalający napastnikom na łatwe uzyskanie roota w systemie. A po wrześniu? No cóż, pewnie niektóre będą dalej podatne, bo nigdy obiecywanej łatki nie zobaczą. Zestaw czterech podatności w sterownikach układów grafiki i module kernela, który od odkrywców, badaczy z izraelskiej firmy Check Point, otrzymał ładną nazwę „Quadrooter” został przedstawiony na tegorocznej konferencji DEF CON 24. Czy jednak faktycznie jest taki straszny, jak się go przedstawia? Odkryte…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.