Quadra na weekend - 25 lat Tetrisa

Strona główna Aktualności

O autorze

Postanawiając uczcić zbliżające się 25 urodziny popularnej łamigłówki Tetris, w ramach cotygodniowej rozrywki weekendowej proponujemy grę Quadra - jeden z najlepszych darmowych klonów tej klasycznej pozycji.

Zasady gry pozostały niezmienne od... 25 lat ;) - ze spadających z góry klocków należy na dole ekranu ułożyć co najmniej jedną pełną linię, by ta zniknęła i ustąpiła miejsca kolejnym elementom. Każdy z klocków da się obracać, aby dopasować je w konkretne miejsca powstającej misternie konstrukcji - eliminować wiersze najlepiej bowiem po cztery, bo wówczas konkretniej powiększamy dorobek punktowy i szybciej przenosimy się do kolejnych, trudniejszych układów. Gra kończy się oczywiście przy zapełnieniu się ekranu spadającymi elementami.

Grę Quadra można pobrać w dziale: PO GODZINACH -> Gry -> Puzzle/Tetris.

Zapraszamy do zabawy oraz do odwiedzenia działu Tydzień z Piratem ;-), gdzie można zobaczyć nowe przygody naszych komiksowych bohaterów.

Ponadto wszystkich miłośników gier, dla których gra na weekend to za mało, zapraszamy do naszego portalu Gamikaze. W tym tygodniu polecamy recenzję komputerowej strategii Demigod od studia Gas Powered Games, test kontynuacji kultowego Bionic Commando w wersji na Xboksa 360, a także polskiej gry żużlowej PC - Speedway Liga.

© dobreprogramy