Quake DarkPlaces Engine 20140513

Strona główna Windows Gry Akcja i strzelanki
Pobierz prog​ram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Gracze na całym świecie mocno pokochali swojego czasu grę Quake, jako rewolucyjną strzelankę FPP, więc nie pozwolili jej pokryć się kurzem, gdy mijały kolejne lata i pojawili się nowi pretendenci do tronu. Chociaż sam protoplasta doczekał się kontynuacji, pierwowzór wciąż pozostaje w sercach i umysłach, a dzięki staraniom fanów nie musi się prezentować źle w obecnych czasach. DarkPlaces Engine usprawnia kultowy hit.

Zaraz po upublicznieniu kodu źródłowego Quake, niejeden ambitny zapaleniec wziął się za odrestaurowywanie go. DarkPlaces to jedna z popularniejszych oraz częściej aktualizowanych modyfikacji silnika tytułu, która poza szeregiem poprawek błędów i wyższymi rozdzielczościami wyświetlania obrazu koncentruje się głównie na poprawie płynności zabawy przy jednoczesnym ulepszeniu oprawy graficznej. Ujrzycie tu między innymi zaawansowane opcje wygładzania scen czy filtrowania anizotropowego. Do tego dochodzi wsparcie dla fanowskich paczek, z teksturami albo np. trybami zabawy.

Ponadto w ustawieniach efektów, a także oświetlenia, znajdziecie szereg ciekawych funkcji do zmiany, więc jedni będą mogli zbliżyć zmodyfikowaną grę wyglądem do klasycznej wersji, inni zaś spróbować uczynić ją jeszcze piękniejszą. Naturalnie sterowanie przystosowano do obecnych standardów, z pełnym rozglądaniem się dookoła plus odpowiednim tempem akcji. Lepsza jest też płynność ruchów wrogów.

Uwaga!

W tej wersji do zabawy nie jest potrzebny program DOSBox, bo wszystko działa m.in. pod Windowsem. Wymagane jest za to przegranie katalogu ID1 z plikami PAK, które zawierają dane Quake'a, do katalogu głównego DarkPlaces Engine. Obsługiwane są również pliki z darmowej edycji shareware hitu, a więc cały pierwszy epizod klasyka.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!