Quake Live

Strona główna Windows Archiwum Programy archiwalne
Pobierz program

Gra Quake III Arena niejednemu fanowi sieciowych potyczek zapewniła całe miesiące dobrej zabawy, a Quake Live jest rozbudowaną, a także, co najważniejsze, bezpłatną wersją dawnego hitu. Id Software stale rozwija projekt oparty na starej technologii, bo nie grafika jest tutaj najważniejsza, lecz przyjemność płynąca z rozgrywki. Do tego firma dołożyła całą rozbudowaną platformę stworzoną pod szybką rywalizację online.

Projekt reprezentuje gatunek sieciowych strzelanek FPP, w których na urozmaiconych mapach gracze mierzą się zazwyczaj na liczbę zabójstw, czyli tzw. fragi. Dostępnych tutaj jest niemniej przeszło 10 trybów, od standardowego deathmatchu, przez jego odmianę drużynową i walkę o flagę, po dominację czy zabawę w szerzenie zarazy. Za każdym razem starcia są niezwykle dynamiczne i wymagają nieprzeciętnej zręczności.

Quake Live to możliwość szybkiego przystąpienia do walki, jak również sprawdzenia swoich umiejętności operowania klawiaturą oraz myszką. Do wyboru jest przeszło setka aren. Dla nowicjuszów przewidziano opcję grania z botami, a więc przeciwnikami sterowanymi przez komputer. Gra zbiera dane z rozgrywek, możliwe jest przeglądanie różnorakich statystyk i wyciąganie wniosków. Obsługiwana jest też komunikacja tekstowa czy głosowa, a ponadto zawsze będzie z kim się bawić. Ta marka to kult.

Minimalne wymagania systemowe:

  • Procesor 2 GHz
  • 1 GB RAM
  • Karta graficzna NVIDIA GeForce 4 MX, AMD Radeon 8500 lub Intel i915

Do zabawy potrzebne będzie zarejestrowanie darmowego konta. Po zalogowaniu się w instalatorze Quake Live, pobierze on najnowsze potrzebne do rozgrywki pliki.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!