QuarkXPress 7

Strona główna Aktualności

O autorze

Wczoraj ukazała się długo oczekiwana nowa wersja programu do elektronicznego składu publikacji QuarkXPress, będącego legendą i standardem pośród tego typu aplikacji.

Siódma wersja, która miała być wydana jeszcze na jesieni ubiegłego roku, wprowadza dość dużo zmian mających usprawnić tworzenie projektów, poprawić ich jakość i pozwolić na lepszą kooperację pomiędzy współtwórcami danego dzieła. Łamaczy najbardziej ucieszy obsługa przezroczystości i cieni, warstwy szablonowe pozwalające na użycie tych samych elementów i układów w wielu projektach, wsparcie dla Unicode i OpenType i lepsza integracja z aplikacją Adobe Photoshop.

Nowa technologia Quark Job Jacket pozwala na łatwiejsze zarządzanie przepływem pracy, odpowiednie dane i informacje możemy teraz umieszczać bezpośrednio w projekcie. Zmodyfikowano i uproszczono zarządzanie kolorami, obsługę tabel i wielokrotne warstwy. Wszystkie zasoby (czcionki, kolory, obrazy) wymagane do prawidłowego obsłużenia (i na przykład wydrukowania) projektu można integrować bezpośrednio w pliku wynikowym, dzięki czemu uzyskujemy zgodność ze standardem PDF/X. Obsługiwany jest także język znaczników PPML (Personalized Print Markup Language), pozwalający na łatwe umieszczanie w dokumentach pewnych stałych danych.

Producent aktualnie nie oferuje darmowej wersji demo, za pełną wersję zapłacić trzeba (w zależności od kraju) od 749 dolarów i można ją nabyć w internetowym sklepie firmy Quark.

© dobreprogramy
s