QuarkXPress 2017 13.1.1.0

Strona główna Mac Grafika Skład publikacji DTP
Pobierz program

QuarkXPress to legendarny program DTP o bardzo szerokim zastosowaniu. Można w nim zaprojektować nie tylko dokumenty do wydruku, jak czasopisma czy ulotki, ale też dokumenty cyfrowe i e-booki.

QuarkXPress umożliwia projektowanie wszelkiego rodzaju materiałów drukowanych, od wizytówek, przez opakowania i broszury, po czasopisma i ilustrowane książki. Praca z programem jest relatywnie intuicyjna dzięki narzędziom zorientowanym na konkretne zadania. Mamy tu do dyspozycji narzędzia tekstowe z zaawansowanymi możliwościami typograficznymi, kształty wektorowe, style i formaty, warstwy dokumentów, rozbudowany system dynamicznych prowadnic, ułatwiających rozmieszczanie obiektów oraz możliwość umieszczania w publikacjach cyfrowych elementów interaktywnych. W wersji dla OS X można ustawiać także własne skróty klawiszowe.

Podczas umieszczania grafik można korzystać z autorskiego mechanizmu QuarkVista, który pozwala na niedestruktywną edycję. QuarkXPress oferuje także narzędzia do tworzenia zakodowanych graficznie informacji w postaci kodów QR, pozwala na zapisywanie tworzonych projektów w formatach kompatybilnych z takimi urządzeniami jak iPad, Sony Reader, NOOK czy Kindle oraz umożliwia edycję wschodnioazjatyckiej typografi.

QuarkXPress umożliwia import i eksport plików PDF, AI i PSD, odczytuje tabele i wykresy z Excela, tekst i formatowanie z Worda oraz może otwierać szeroką gamę plików graficznych, dźwiękowych i filmowych. Na wydruku może dokładnie rozmieszczać linie pomocnicze, oferuje możliwość definiowania asymetrycznego spadu i wiele innych.

Wersja testowa pozwala na korzystanie z programu przez 3 dni. By ją pobrać, należy się zalogować na stronie producenta. Wraz z programem można zainstalować narzędzie do automatycznej aktualizacji, które natychmiast pobierze najnowszą wersję programu QuarkXPress.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

QuarkXPress 2016 wprowadza to, o co prosili użytkownicy

8
24.05.2016  •  Anna Rymsza

Zgodnie z zapowiedzią sprzed kilku dni dziś udostępniona została wersja 2016 znanego i cenionego programu DTP – QuarkXPress. Nowe wydanie można już kupić, a z naszej bazy programów można pobrać 3-dniową wersję próbną dla Windowsa i OS X. Większość zmian to funkcje proponowne przez użytkowników. Do bogatej palety formatów, w jakich można zapisać złożone w QuarkXPress dokumenty, dołączyły publikacje HTML5. Projektanci będą mogli tworzyć i podglądać publikacje, które będą świetnie wyglądać na desktopach, tabletach i smartfonach. Zawartość może być interaktywna i odważę się powiedzieć, że…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSprawdź, czy możesz być astronautą. Ten test oblali nawet najlepsi