QuarkXPress 8 przed premierą z iPodem

Strona główna Aktualności

O autorze

1 sierpnia na półki sklepowe trafi ósma wersja programu do elektronicznego składu publikacji QuarkXPress, będącego legendą pośród tego typu aplikacji.

Dla Tych, którzy nie mogą doczekać się najnowszej odsłony Quark przygotował promocję. Wszyscy, którzy kupią pełną wersję lub upgrade QuarkXPress 7 (2999 zł za wersję pełną oraz 999 zł za upgrade) przed pojawieniem się w sprzedaży "ósemki" otrzymają bezpłatnie wersję pudełkową QuarkXPress 8 (wyśle ją producent po premierze), a także upominki w postaci iPoda Nano (4GB) w przypadku zakupu pełnej wersji lub iPoda Schuffle (1GB) w przypadku wersji upgrade.

Wśród nowości, które znajdziemy w ósemce warto zwrócić uwagę m. in. na zmodyfikowany, bardziej przyjazny interfejs użytkownika - niewątpliwie bardzo oczekiwaną modernizację. Większość funkcji jest teraz dostępna bezpośrednio, zwykle nie ma konieczności zmiany narzędzia. Niektóre narzędzia zmodyfikowano, nie obyło się oczywiście bez dodania nowych funkcjonalności w tym Picture Content Toola, który pozwala na chwytanie, obracanie i skalowanie obrazów w czasie rzeczywistym bez używania liczb i przełączania się z jednego narzędzia na drugie czy Bézier Pen Tools pozwalający na tworzenie ilustracji bezpośrednio w programie QuarkXPress 8.

To oczywiście jedynie niektóre z nowości QuarkXpress 8, który od tej wersji nie będzie się dzielić na wersje International English, US czy też Passport. Każda, dowolna wersja QuarkXPress 8 posiada ten sam format pliku, oraz wbudowane słowniki i moduły dzielenia dla prawie 40 języków, włączając w to języki wschodnioazjatyckie. Od tej pory każdy właściciel licencji może tworzyć, edytować i drukować prace stworzone gdziekolwiek na świecie, nawet w tak egzotycznych dla nas językach jak np. japoński czy też chiński (w dwu odmianach).

Szczegóły promocji znajdują się na polskiej stronie firmy Quark. Wersję testową QuarkXPress 7 pobrać można w dziale: PROGRAMY -> Grafika -> Skład publikacji DTP

© dobreprogramy