Quick Media Converter HD 4.8.0.5

Strona główna Windows Multimedia Obróbka i konwersja wideo
Pobierz​ program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Quick Media Converter (QMC) to wszechstronne i niezwykle funkcjonalne narzędzie pozwalające konwertować pliki audio i wideo pomiędzy wieloma popularnymi formatami - w tym także kompatybilnymi z większością stacjonarnych odtwarzaczy DVD, telefonów komórkowych, urządzeń iPhone/iPod, konsolami XBox, PlayStation 3, PSP, Wii oraz Nintendo DS.

Oferuje 3 tryby pracy: Easy Mode - do transkodowania przy użyciu standardowych ustawień programu, Expert Mode - konwertowania z możliwością konfiguracji poszczególnych parametrów i HD Mode - przydatny podczas pracy z materiałami w wysokich rozdzielczościach HD. W zależności od wybranego trybu obsługa Quick Media Convertera ogranicza się do wczytania plików, wyboru formatu wyjściowego i wskazania lokalizacji, gdzie zapisany ma zostać wyjściowy materiał. Dodatkowo program wyposażony został we wbudowaną aplikację CamStudio do rejestrowania aktywności na pulpicie oraz funkcję tworzenia zrzutów ekranowych konwertowanego filmu i zapisu obrazu z kamerki internetowej.

Co istotne Quick Media Converter nie wymaga instalacji żadnych dodatkowych kodeków, a zaimplementowana biblioteka kodeków pozwala na pracę z olbrzymią - jak na darmowe narzędzie - ilością formatów. Wśród nich znaleźć można m.in. FLV, MOV, WMV, AVI (DivX/Xvid), MPEG, MPEG-2, MPEG-4, DVD, VCD, 3GP, 3G2, MP3, MP4, WMA i wiele innych.

Uwaga!

  1. Program oferuje polską wersję językową, która niestety na chwilę obecną jest w dużym stopniu niedopracowana.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

W miarę prosty w wersji EasyMode
Regularnie wiesza się przy wszystkim, co nie jest zbiorem plików audio, oznaczenia formatów
ocena użytkownika
14.05.2020 12:15 • Recenzja do wersji 4.8.0.5

Program dla cierpliwych osób z mocnym kompem, konwertujących przede wszystkim audio. Już samo uruchamianie głównego okna chwilę trwa, a potem mamy coraz weselej przy plikach wideo. Zwiecha za zwiechą, Esc za Esc. Właściwie tylko zbiór audio zagwarantuje nam chwilę spokoju, to idzie w miarę sprawnie. Oznaczenia formatów teoretycznie graficzne, ale przy każdym jest kilka podkategorii, część użytkowników poczuje się zdezorientowana. Chcę AVI, ale które AVI do jasnej słonecznej? Jeśli mamy niewiele czasu i nie lubimy komunikatów, że plik przerabiany od godziny jednak nie pójdzie dalej, powinniśmy poszukać innego programu.