QuickSilver QuickSilver 1.6.0

Strona główna Mac Akcesoria Zamienniki Spotlight
Pobierz program

QuickSilver to program umożliwiający błyskawiczne uruchamianie aplikacji zainstalowanych na naszym Macu, otwieranie plików, folderów, znajdowanie kontaktów, muzyki i nie tylko. Narzędzie to świetnie spełnia rolę zamiennika do wyszukiwarki Spotlight.

Główny interfejs aplikacji to minimalistyczne okienko wyszukiwania, które wywołujemy za pomocą skrótu klawiszowego, domyślnie jest to Alt (Option) + spacja. Wystarczy wpisać tylko kilka pierwszych znaków poszukiwanego pliku lub aplikacji, a QuickSilver natychmiast wyświetli podpowiedzi.

Funkcjonalność programu możemy łatwo dopasować do własnych potrzeb, instalując rozmaite wtyczki, na przykład umożliwiające integrację z menedżerem haseł 1Password, iTunes lub Microsoft Office. Ciekawą funkcją jest także możliwość przypisania osobnego skrótu klawiszowego do różnych akcji, wykonywanych na plikach i folderach. W preferencjach aplikacji możemy między innymi ustawić opcję uruchamiania wraz ze startem systemu, dostosować wygląd interfejsu, a także skonfigurować działanie wtyczek oraz skrótów.

QuickSIlver to doskonałe narzędzie, które w dużym stopniu przyspiesza pracę na Macu i przyspiesza pracę. Aplikacja dostępna do pobrania bezpłatnie w pełnej wersji.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!