r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

QuickSilver 1.5.8

Strona główna Mac Akcesoria Zamienniki Spotlight

QuickSilver to program umożliwiający błyskawiczne uruchamianie aplikacji zainstalowanych na naszym Macu, otwieranie plików, folderów, znajdowanie kontaktów, muzyki i nie tylko. Narzędzie to świetnie spełnia rolę zamiennika do wyszukiwarki Spotlight.

Główny interfejs aplikacji to minimalistyczne okienko wyszukiwania, które wywołujemy za pomocą skrótu klawiszowego, domyślnie jest to Alt (Option) + spacja. Wystarczy wpisać tylko kilka pierwszych znaków poszukiwanego pliku lub aplikacji, a QuickSilver natychmiast wyświetli podpowiedzi.

Funkcjonalność programu możemy łatwo dopasować do własnych potrzeb, instalując rozmaite wtyczki, na przykład umożliwiające integrację z menedżerem haseł 1Password, iTunes lub Microsoft Office. Ciekawą funkcją jest także możliwość przypisania osobnego skrótu klawiszowego do różnych akcji, wykonywanych na plikach i folderach. W preferencjach aplikacji możemy między innymi ustawić opcję uruchamiania wraz ze startem systemu, dostosować wygląd interfejsu, a także skonfigurować działanie wtyczek oraz skrótów.

QuickSIlver to doskonałe narzędzie, które w dużym stopniu przyspiesza pracę na Macu i przyspiesza pracę. Aplikacja dostępna do pobrania bezpłatnie w pełnej wersji.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

OS X może więcej: przegląd zamienników wyszukiwarki Spotlight

41
29.11.2015  •  Michał Sokołowski

Jedną z mocnych stron systemu OS X jest świetna wyszukiwarka Spotlight, która potrafi naprawdę bardzo wiele. To potężne narzędzie, dzięki któremu nie tylko błyskawicznie odnajdziemy pliki przechowywane na naszym dysku, ale również dokonamy prostych działań matematycznych, sprawdzimy pogodę, notowania giełdowe, kurs walut lub wynik ostatniego meczu ulubionej drużyny. Niestety w polskiej wersji systemu jej funkcjonalność jest mocno ograniczona. W tym zestawieniu przedstawiamy przegląd aplikacji, które są dobrymi zamiennikami rozwiązania firmy Apple, a niektóre z nich mogą jeszcze więcej. …

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.