QuiteRSS 0.19.4

Strona główna Windows Internet i komunikacja Czytniki RSS
Pobie​rz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

QuiteRSS to lekki i szybki czytnik RSS/Atom stworzony w języku C++ z użyciem biblioteki Qt, umożliwiający wygodne monitorowanie nowych treść publikowanych na ulubionych stronach internetowych, blogach itp.

Aplikacja skanuje co jakiś czas wszystkie dodane w programie kanały RSS/Atom i informuje użytkownika o nowych treściach publikowanych online w różnego rodzaju serwisach internetowych. QuiteRSS pozwala filtrować i tagować zebrane informacje, automatycznie sprawdzać zawartość kanałów po uruchomieniu, włączać/wyłączać grafikę w powiadomieniach, a także obsługiwać program przy użyciu skrótów klawiszowych. Informowanie o nowych publikowane odbywać się może za pośrednictwem sygnału dźwiękowego i/lub popupów.

QuiteRSS wyposażony został we wbudowaną przeglądarkę internetową (bazującą na silniku Webkit), umożliwiającą dostęp do źródła wiadomości bez konieczności korzystania z dodatkowego oprogramowania. Czytnik pozwala również na import/eksport kanałów RSS (pliki OPML) oraz obsługę serwerów proxy.

Uwaga!

  • Do pobrania dostępna jest również wersja portable, nie wymagająca instalacji w systemie i gotowa do użycia tuż po ściągnięciu.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Możliwość konfiguracji panela czytnika czyli kolorów i wielkości czcionki
To nie jest pełne portable. Po ustawieniach kiedy przenosisz program na inny sprzęt okazuje się, ze ustawienia są tzw. fabryczne.
ocena użytkownika
16.08.2015 13:07 • Recenzja do wersji 0.18.2

Solidna konkurencja dla Demona, tyle że ten drugi ma też wersję na Adnroida. Po mimo szeregu niedoskonałości jak braku prawdziwego portable, możliwości zaimportowania ustawień - jest tylko opcja eksportu, wolnej pracy na słabszych komputerach i ograniczania pobierania wiadomości starszych niż termin ustawieniach (opcja ta jest lecz nie działa), trudno jest znaleźć coś lepszego na PC bez wnoszenia opłat.

Przyjazny i intuicyjny interfejs. Kanały RSS są do niego automatycznie dodawane.
Nie działa automatyczne uaktualnienie wszystkich kanałów. Ręcznie myszą można aktualizować każdy kanał.
ocena użytkownika
17.04.2014 09:46 • Recenzja do wersji 0.15.3

Bardzo przyjazny program do czytania kanałów RSS. Po kliknięciu np. w wp.pl na kanał RSS z wiadomościami, automatycznie jest przenoszony do QuiteRSS. Program jest podzielony na 4 części plus menu. Po prawej stronie jest menu oraz subskrybowane kanały a w ostatniej opcji na tej stronie są podane kategorie. Między innymi podana jest ilość wiadomości oraz ilość usuniętych. Po najechaniu myszą na wiadomości usunięte wyświetla w menu kontekstowym opcja "usuń". Jest to bardzo skuteczne.Po lewej stronie wyświetla się liczba kanałów i kliknięcie je powoduje wyświetlenie się tej wiadomości po prawej stronie w wersji podstawowej pomniejszonej. Dwukrotne kliknięcie wiadomości wskazanej myszą powiększa ją znacznie i jest edytowana ta wiadomości z wszystkimi wątkami oraz zdjęciami i filmami. Wspaniałą polszczyzna. Najlepszy ze wszystkich czytników kanałów RSS jakie są dostepne w Polsce.