QuiteRSS 0.18.12

Strona główna Windows Internet i komunikacja Czytniki RSS
Pobierz ​program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

QuiteRSS to lekki i szybki czytnik RSS/Atom stworzony w języku C++ z użyciem biblioteki Qt, umożliwiający wygodne monitorowanie nowych treść publikowanych na ulubionych stronach internetowych, blogach itp.

Aplikacja skanuje co jakiś czas wszystkie dodane w programie kanały RSS/Atom i informuje użytkownika o nowych treściach publikowanych online w różnego rodzaju serwisach internetowych. QuiteRSS pozwala filtrować i tagować zebrane informacje, automatycznie sprawdzać zawartość kanałów po uruchomieniu, włączać/wyłączać grafikę w powiadomieniach, a także obsługiwać program przy użyciu skrótów klawiszowych. Informowanie o nowych publikowane odbywać się może za pośrednictwem sygnału dźwiękowego i/lub popupów.

QuiteRSS wyposażony został we wbudowaną przeglądarkę internetową (bazującą na silniku Webkit), umożliwiającą dostęp do źródła wiadomości bez konieczności korzystania z dodatkowego oprogramowania. Czytnik pozwala również na import/eksport kanałów RSS (pliki OPML) oraz obsługę serwerów proxy.

Uwaga!

  • Do pobrania dostępna jest również wersja portable, nie wymagająca instalacji w systemie i gotowa do użycia tuż po ściągnięciu.
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Możliwość konfiguracji panela czytnika czyli kolorów i wielkości czcionki
To nie jest pełne portable. Po ustawieniach kiedy przenosisz program na inny sprzęt okazuje się, ze ustawienia są tzw. fabryczne.
ocena użytkownika

Solidna konkurencja dla Demona, tyle że ten drugi ma też wersję na Adnroida. Po mimo szeregu niedoskonałości jak braku prawdziwego portable, możliwości zaimportowania ustawień - jest tylko opcja eksportu, wolnej pracy na słabszych komputerach i ograniczania pobierania wiadomości starszych niż termin ustawieniach (opcja ta jest lecz nie działa), trudno jest znaleźć coś lepszego na PC bez wnoszenia opłat.

16.08.2015 13:07 | Recenzja do wersji 0.18.2
Przyjazny i intuicyjny interfejs. Kanały RSS są do niego automatycznie dodawane.
Nie działa automatyczne uaktualnienie wszystkich kanałów. Ręcznie myszą można aktualizować każdy kanał.
ocena użytkownika

Bardzo przyjazny program do czytania kanałów RSS. Po kliknięciu np. w wp.pl na kanał RSS z wiadomościami, automatycznie jest przenoszony do QuiteRSS. Program jest podzielony na 4 części plus menu. Po prawej stronie jest menu oraz subskrybowane kanały a w ostatniej opcji na tej stronie są podane kategorie. Między innymi podana jest ilość wiadomości oraz ilość usuniętych. Po najechaniu myszą na wiadomości usunięte wyświetla w menu kontekstowym opcja "usuń". Jest to bardzo skuteczne.Po lewej stronie wyświetla się liczba kanałów i kliknięcie je powoduje wyświetlenie się tej wiadomości po prawej stronie w wersji podstawowej pomniejszonej. Dwukrotne kliknięcie wiadomości wskazanej myszą powiększa ją znacznie i jest edytowana ta wiadomości z wszystkimi wątkami oraz zdjęciami i filmami. Wspaniałą polszczyzna. Najlepszy ze wszystkich czytników kanałów RSS jakie są dostepne w Polsce.

17.04.2014 09:46 | Recenzja do wersji 0.15.3