r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

R2księga za darmo dla naszych czytelników! Tylko dzisiaj!

Strona główna Aktualności

Posiadacie firmę i szukacie oprogramowania do prowadzenia uproszczonej księgowości, zgodnego z najnowszymi przepisami? Mamy dla Was niespodziankę — specjalną, bezpłatną wersję programu R2księga. Tylko dzisiaj, tylko do północy!

Przypomnijmy, że od tego roku w życie weszły nowe przepisy podatkowe. Zmiany wprowadzają tzw. trzecia ustawa deregulacyjna z 16 listopada 2012 r., znowelizowana ustawa o podatku od towarów i usług z 7 grudnia 2012 r., a także towarzyszące im rozporządzenia Ministerstwa Finansów. Nowe akty mają na celu dostosowanie prawa krajowego do unijnego (głównie chodzi tu o dyrektywę 2010/45/UE), i choć na zmiany prawa podatkowego patrzymy zwykle niechętnie, to w tym przypadku należy ocenić je jednak w dużej mierze pozytywnie. Szereg uproszczeń powinień ułatwić życie małym firmom, a nowe regulacje dotyczące zasad zaliczania faktur w koszty działalności prawdopodobnie pozytywnie wpłyną na poprawę płynności finansowej przedsiębiorstw. Część przepisów obowiązuje od 1 stycznia, część wejdzie w życie 1 kwietnia, a reszta od początku przyszłego roku.

Jedną z najbardziej istotnych nowości jest artykuł 89b znowelizowanej ustawy o VAT. Od początku br. nakłada on obowiązek zwrotu (skorygowania) zaliczonego w koszty działalności podatku VAT od faktur zakupu, jeżeli nie uregulujemy należności za te faktury w przeciągu 150 dni od daty terminu płatności. To jednak nie wszystko, zgodnie z artykułem 24d ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz artykułem 15b znowelizowanej ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, od 1 stycznia br. powstał też obowiązek korekty kosztów uzyskania przychodów, wynikających z przeterminowanych faktur zakupu. Korektę należy wykonać w przypadku nie uregulowania zobowiązania, w ciągu 30 dni od terminu płatności (jeśli termin płatności nie przekracza 60 dni) lub 90 dni od daty zaliczenia do kosztów (jeśli termin płatności jest dłuższy niż 60 dni).

r   e   k   l   a   m   a

Tak rygorystyczne zapisy mają doprowadzić do ograniczenia tzw. złych długów, a w konsekwencji usprawnić obieg środków finansowych w gospodarce i poprawić płynność przedsiębiorstw — w szczególności tych mniejszych, podwykonawców.

Wielu producentów oprogramowania służącego do prowadzenia tzw. uproszczonej księgowości, jeszcze przed końcem ub.r. przygotowało stosowne aktualizacje swoich produktów. Niestety nie wszyscy. Stąd też wspólnie z wrocławską firmą Reset2 postanowiliśmy bezpłatnie udostępnić czytelnikom dobrychprogramów pełną wersję programu R2księga.

R2księga umożliwia kompleksowe prowadzenie księgowości w formie księgi przychodów i rozchodów lub ryczałtowej ewidencji przychodów, tworzenie rejestrów kupna i sprzedaży VAT, ewidencjonowanie dochodów z prowadzonej działalności gospodarczej oraz innych przychodów, a także przechowywanie informacji o środkach trwałych i wyposażeniu firmy.

Aplikacja pozwala na wydruku wszystkich niezbędnych deklaracji i zgłoszeń do Urzędu Skarbowego (VAT-7, VAT-7K, VAT-7D, VAT-12, VAT-UE wraz z załącznikami VAT-UE/A i VAT-UE/B, VAT-UEK, VAT-R, VAT-Z, PIT-36L, PIT-28, PIT-28/A, PIT-28/B) oraz na ich podstawie automatycznie przeleje należności do US i ZUS (możliwość dostosowania programu do współpracy z dowolnym systemem bankowym). Z jej pomocą rozliczymy remanent, płatności wraz z naliczaniem odsetek za zwłokę, różnice kursowe przy płatnościach walutowych, wyliczymy marżę, a także przygotujemy miesięczne/kwartalne zestawienia należnego podatku dochodowego wg skali lub liniowego dla właściciela/wspólników.

Nie zabrakło również funkcji rozliczania kosztów przejazdu prywatnymi samochodami oraz ewidencji przebiegu pojazdów, modułu kasy/banku do tworzenia raportów kasowych RK, dokumentów wpłaty KP i wypłaty KW, automatycznego księgowania wpłat na podstawie wpisów do księgi lub rozrachunków z kontrahentem, a także opcji zarządzania należnościami i zobowiązaniami (windykacja należności, kalkulator odsetkowy obliczający odsetki ustawowe/podatkowe itp.). Aplikacja jest oczywiście zgodna z najnowszymi przepisami podatkowymi.

Do pobrania udostępniamy R2księgę MINI w bezpłatnej edycji przygotowanej dla czytelników portalu dobreprogramy.pl. Program w tej wersji może być wykorzystywany w jednej firmie, na jednym stanowisku. Wymaga rejestracji do 6 marca 2013 r. poprzez formularz dostępny z poziomu programu, po jego uruchomieniu. Będzie dostępny do pobrania tylko do północy. Warto w przypomnieć, że to już drugi darmowy program od Resetu2 — w styczniu udostępnialiśmy specjalną wersję aplikacji R2faktury. Na tym nie koniec, śledźcie więc uważnie łamy naszego portalu :)

Bezpłatną wersję programu R2faktury można pobrać w dziale Programy → Firma → Programy finansowe-księgowe

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.