reklama

RAKSSQL Kadry i Płace 2016.1.14.1017

Strona główna Windows Firma Programy kadrowo-płacowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Kadry i Płace to moduł systemu RAKSSQL wspomagający pracę działów kadr i rachuby płac.

Pozwala na dowolność w tworzeniu składników płacowych wynagrodzenia, a także na wprowadzanie własnych formuł wyliczania składników płac. Zapewnia wszystkie rozliczenia z ZUS w pełni współpracując z najnowszą wersją programu Płatnik. Moduł wyposażony jest w ciekawy system zarządzania załącznikami, który daje możliwość dołączania dokumentów w formie elektronicznej (np. skan świadectwa pracy, zaświadczenie lekarskie).

W odróżnieniu od większości innych rozwiązań tego typu, cechą szczególną RAKSSQL jest wykorzystywanie bezpłatnego serwera baz danych (do pobrania osobno - szczegóły w opisie), który może pracować nie tylko pod kontrolą Microsoft Windows ale także na systemach Linux co znacząco obniża koszty wdrożenia.

GŁÓWNE FUNKCJE PROGRAMU


Kadry i Płace (System)

 • Możliwość prowadzenia wielu niezależnych firm (w zależności od posiadanej wersji programu)

 • Import z zewnętrznych systemów pomiaru czasy pracy (RCP) poprzez XML lub skrypty użytkownika (w przygotowaniu)

 • Zabezpieczenie dostępu do programu kodami użytkowników, którzy mogą mieć ograniczone uprawnienia do uruchamiania poszczególnych funkcji programuKadry

 • Schemat organizacyjny (odwzorowanie struktury firmy, lista stanowisk)

 • Akta osobowe

 • Pełna obsługa umowy o pracę (umowy, aneksy, wypowiedzenie warunków, wypowiedzenie umowy, świadectwo pracy)

 • Obsługa umów cywilnoprawnych (umowa zlecenia, umowa o dzieło, kontrakt menedżerski, itp)

 • Możliwość zawarcia jednocześnie dwóch lub więcej umów z tym samym pracownikiem (praca na 2 etatach/stanowiskach)

 • Definiowalne kalendarze czasu pracy (pracownik, dział, grupa pracowników), dziedziczenie kalendarzy - np. 1 tydzień pracownik pracuje tylko 2 dni, w następnym tylko w piątek, a w kolejnym tygodniu od 8 do 14 - system umożliwi stworzenie i rozliczenie takiego systemu pracy)

 • Ewidencja czasu pracy i nieobecności (kalendarz normatywnego czasu pracy, rejestracja czasu pracy, ewidencja chorób, urlopów i innych nieobecności)

 • Ewidencja powierzonego mienia użytkownika (w przygotowaniu)

 • Definiowalny bilans otwarcia dla urlopu wypoczynkowego

 • Możliwość dowolnej definicji zdarzeń (urlopy, nieobecności, obecności)Płace

 • Dowolna liczba List płatniczych

 • Obsługa innych wypłat (umowa zlecenia, umowa o dzieło, kontrakt menedżerski, wypłata dywidendy, wypłaty dla członków Rady Nadzorczej, itd.)

 • Definiowalny bilans otwarcia dla pracowników (gdy ewidencja była prowadzona w innym programie lub "papierowo" należy wprowadzić dane początkowe do systemu)

 • Dowolność w tworzeniu składników płacowych wynagrodzenia, dowolna ilość schematów wynagrodzenia

 • Możliwość wprowadzenia własnych formuł wyliczania składników płac

 • Definiowalne formuły płacowe na zadany okres (np. pracownik przez miesiąc pracuje na akord i jego wynagrodzenie zależy od ilości wyprodukowanych produktów, przez kolejny płaca jest stała, potem przez następne 6 miesięcy zależy od wartości sprzedaży, itd.)

 • Harmonogram składników płacowych - definiowanie składników płacowych do rozliczenia na określonych typach list płac.

 • Harmonogram listy płac - definiowanie różnych dat wypłaty z różnych list płac, np. 10 każdego miesiąca, pierwszy wtorek miesiąca, 5 dni przed końcem miesiąca, itd.)Zestawienia/Deklaracje

 • Wydruk deklaracji na oryginalnych wzorach lub czystej kartce papieru: PIT-4; PIT-8A; PIT-2; PIT-12; PIT-11/8B; PIT-40

 • Karta wynagrodzeń

 • Karty podatkowe

 • Karta zasiłkowa

 • Ewidencja czasu pracy

 • Ewidencja odzieży roboczej i narzędziPłatnik

 • Eksport danych dla ZUS do Programu Płatnika:

 • Zgłoszenie pracownika lub zleceniobiorcy: ZUA, ZZA

 • Deklaracja i raporty rozliczeniowe: DRA, RCX, RSAIntegracja w ramach systemu RAKSSQL

 • Wypłaty i przelewy wynagrodzeń List płatniczych i rachunków przez moduł Finanse

 • Przelewy podatków przez moduł Finanse

 • Rozksięgowanie List płatniczych w module Księgowość

 • Powiązanie ewidencji powierzonego mienia z Ewidencją Środków Trwałych
GŁÓWNE ZALETY PROGRAMU


Własne wzory raportów

Wbudowany bezpłatny generator raportów RaportPro daje możliwość zaprojektowania każdego wydruku od podstaw lub zmodyfikowania tych oferowanych wraz z programem. Generator pozwala na odczyt z bazy danych interesujących informacji, pokazaniu ich na dowolnie zaprojektowanym zestawieniu, a następnie wydrukowanie.


Otwarta współpraca

RAKSSQL wykorzystuje powszechnie używany standard XML jako podstawowy format służący wymianie danych. W elestyczny sposób można wymieniać dane zarówno pomiędzy programami finansowo - księgowymi z rodziny RAKS, jak i dowolnymi zewnętrznymi systemami informatycznymi.


Baza danych

Wykorzystana w RAKSSQL bezpłatna baza danych SQL Firebird oferuje możliwości dostępne dotychczas jedynie w drogich rozwiązaniach dla dużych firm. Jest szybka, bezpieczna i skalowalna oraz odporna na awarie. Charakteryzuje się dużą efektywnością działania zarówno na pojedynczym komputerze, jak w sieci obsługującej tysiące operacji i setki użytkowników.


Możliwość wyboru systemu Linux

RAKSSQL daje możliwość wyboru systemu operacyjnego serwera, na którym będzie działać baza danych SQL. Wykorzystanie darmowego systemu Linux (na życzenie Klient otrzymuje darmową wersję systemu Linux dedykowaną do współpracy z RAKSSQL) zdecydowanie obniża całkowity koszt związany z zakupem i użytkowaniem oprogramowania.

Uwaga!

 1. Do poprawnej pracy programu niezbędne jest zainstalowanie bezpłatnego serwera baz danych Firebird, który można pobrać tutaj (wielkość pliku ok. 5 MB). Jest to operacja jednorazowa - przy aktualizacjach programu nie jest konieczna ponowna instalacja serwera baz danych Firebird.
 2. Przed zainstalowaniem wersji testowej należy skontaktować się z producentem w celu otrzymania kodu ewaluacyjnego niezbędnego do uruchomienia aplikacji (tel. 022 517 73 50, e-mail: info@raks.pl)
 3. Na stronie producenta znaleźć można materiały i artykuły pomocnicze dla użytkowników, w tym także samouczek dedykowany dla osób rozpoczynających pracę z oprogramowaniem.
 4. Instalator programu zawiera także pozostałe moduły wchodzące w skład pakietu RAKSSQL.
© dobreprogramy
reklama

Recenzje użytkowników

Możliwość tworzenia własnych schematów płacowych, bardzo fajne przypominajki o kończacych się badaniach, szkoleniach BHP, alarmy na pracownikach
Trzeba trochę posiedzieć zanim wszystko się poustawia, ale potem to już z górki :)
ocena użytkownika

Polecam. Program ma naprawdę wiele fajnych elementów które ułatwiają codzienną pracę. Rozliczanie płac może nie być wcale takie trudne.

24.12.2013 10:23 | Recenzja do wersji 2013.1.20.967
reklama

Komentarze

0 nowych
  #15 11.07.2017 15:34

@Tadeo47 (niezalogowany): "OKROPNIE niedopracowany! .. wcześniej pracowałem na systim.pl przez rok czasu na darmowym, a teraz połasiłem się na szukanie innych programów i jak w niego wszedłem to załamałem się, ile błędów, niedopracowań, braku aktualizacji. Już więcej nie będę w ogóle kombinował..."

Ja też próbowałem się przesiąść z http://www.systim.pl na coś innego bo myślałem że ma braki.. hehe, dopiero jak się przesiadłem to zrozumiałem że ma małe braczki, raczej inne programy mają duże problemy :) Nie piszę o raksie bo tego akurat nie próbowałem, może kiedyś :)

xagow   1 #14 17.01.2017 11:23

@latekosiv: Potwierdzam, u mnie w firmie naliczamy prawie 5 tys. zleceń co miesiąc na raksie i program sie sprawdza. Duzy plus dla raks za bezpłatną pomoc techniczna. Dzownie kiedy mam watpliwosci i nie musze prosic szefa o zgode :)

latekosiv   1 #13 14.04.2016 13:30

Naliczamy u siebie około 3000 umów zleceń miesięcznie na raksie i musze przyznać że daje radę. Na początku mieliśmy problemy z wydajnością ale po zgłoszeniu naszych uwag udało się przyspieszyć, fakt że równolegle zmieniliśmy też serwer.

  #12 25.01.2016 13:06

OKROPNIE niedopracowany! .. wcześniej pracowałem na systim.pl przez rok czasu na darmowym, a teraz połasiłem się na szukanie innych programów i jak w niego wszedłem to załamałem się, ile błędów, niedopracowań, braku aktualizacji. Już więcej nie będę w ogóle kombinował...

  #11 09.07.2015 13:57

Fakt.
ten program niestety robi błędy. Standardowo należy sprawdzać co miesiąc czy składniki są naliczone właściwie.
Od roku już czekam na poprawkę fp i fgśp.

  #10 02.03.2015 15:17

Odradzam. To co ten program robi z pitami to koszmar. Do tego użytkownik zioel od recenzji 5/5 wygląda na shilla.

  #9 01.05.2014 21:25

Odradzam zakup. Znam program od wewnątrz. Szyty grubymi nićmi gniot. Przeciętny użytkownik będzie miał z nim masę problemów (chyba, że zapłaci obsłudze z Raks za dodatkowe usprawnienia i szkolenia). Nie posiada obsługi nieobecności dla umów cywilno-prawnych, ma błąd w karcie urlopowej, którego programiści Raks nie potrafią naprawić... i stale pojawiają się kolejne problemy. Tak stworzyli ten produkt, że nie potrafią z tego sami wybrnąć. Pracochłonny i ciężki w obsłudze program nie pozwala na sprawną pracę, może nada się do obsługi maksymalnie 10 pracowników... powyżej to już koszmar, a nie usprawnienie pracy.

  #8 05.07.2012 10:32

Witam, Korzystam z programu od paru lat. Ogólna ocena - bardzo słaba. Cały czas w programie (wersja raks sql) jest dużo błędów. Aby dostosować system do potrzeb firmy trzeba wydać dużo dodatkowych pieniędzy. Obsługa serwisowa - próbuje zawsze scedować problem na użytkowników i sugeruje aktualizację systemu po raz n-ty. Obsługa nigdy nie przyznała się, że faktycznie coś jest nie tak w danym obszarze w systemie a Klient musi ponosić dodatkowe koszty przy każdej wizycie konsultantów. NIE POLECAM!

  #7 09.01.2012 16:29

i znowu to samo. gdzie o raksie coś jest to zaraz ci sami bywalcy forum się wypowiadają - sprzedawać swoje programy, a nie szkalować innych :)
Raks nie ma żadnego problemu z mieszaniem peselami - to takie samo pole jak imię w kartotece - dziwne że imionami nie miesza jakoś. A eksport do płatnika jest dziecinnie prosty - naciskasz ikonkę i otwiera się windowsowe okienko z katalogiem gdzie masz płatnika zainstalowanego. potem wchodzisz do płatnika i tadam! No chyba że ktoś ma tak małą głowę że nie pamięta w jakim katalogu ma płatnika i zapisuje byle gdzie - oj ludzie ludzie

  #6 10.12.2010 13:02

od dwóch miesięcy mam kłopot z raks sql - nie przesyła mi danych z KP do płatnika. Podobno w firmie wszystko działa - ale pdfów z deklaracjami ZUS nie potrafią mi przyslać.
A jak poprosiłam aby ich analityk przyjechał do biura, to odrazu wystawili fakturę.
Czy macie jakieś programy KP, do których obsługi nie będę musiała kończyć politechniki, a jednocześnie będę mogła importować dokumenty do płatnika.

  #5 29.10.2010 08:42

Doskonały program wspomagający pracę działów kadr.Pozwala na dowolność w tworzeniu kadr. Składników płacowych wynagrodzenia, również na wprowadzanie własnych formuł wyliczania składników płac

  #4 15.07.2009 12:24

ZGADZAM SIĘ Z POPRZEDNICZKĄ, PROGRAM NIE NADAJE SIĘ DO PRACY, ZA CO SIĘ NIE WEZMĘ JEST ŹLE, NIE UMIE LICZYC PODSTAWOWYCH SCHEMATÓW PLACOWYCH!JAK SIĘ OKAŻE ŻE COS MU SIE DOBRZE UDA TO W NASTEPNYM M-CU JEST DOKŁADNIE ODWROTNIE!!!OBSŁUGA SERWISOWA ROZKŁADA RECE I TYLKO POWTARZA ZE COS Z TYM ZROBIA!!U MNIE ROBIA JUZ 3 M-CE!!!!

Komentarze do poprzednich wersji

  #3 11.03.2009 23:12

program jest DRAMATYCZNIE ZLy - wyrzucone pieniadze, trudny w obsłudzie masa błędów. nie polecam nikomu - płacisz tzw. aktualizację za naprawę błędów , nieuprzejmena obsługa w serwisie ,

  #2 27.07.2007 14:53

program jest chyba cały czas w trakcie opracowywania, kazda nowa wersja majaca cos poprawic rujnuje dokładnie wersje pozostałe , wycina listy płac z poprzednich miesiecy , wycina pracowników , nadaje im jakies pesele z ksiezyca , brak współpracy z producentem programu - są ponad problemy użytkownika- gadka w stylu juz naprawiamy jest bardzo częsta i nic nie robia w tym kierunku .
Na programie usiłuje pracować już 7 miesięcy jest to droga przez mekkę . Nikomu nie polecam tego programu do biura rozliczającego dużą ilość podmiotów gospodarczych .

  #1 27.07.2007 14:40

Od stycznia jestem nieszczęśliwym posiadaczem tego programu, to jeden koszmar. Może za 5 lat będzie dopracowany, ale teraz pracować się na tym nie da. Znikają mi dane, przez 4 miesiące był problem z naliczaniem podatku, nadal nie oblicza prawidłowo chorobowego, przy pełnym wypełnieniu kartotek dubluje na liście wynagrodzenie, przesył do płatnika - tworzy nowe kartoteki ubezpieczonych, miesza peslami , ma bardzo poważne błędy. Pracuję w biurze rachunkowym.

reklama