r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

RAKSSQL Księga Podatkowa i Ryczałt 2016.1.14.1017

Strona główna Windows Firma Programy finansowo-księgowe
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

RAKSSQL Księga Podatkowa i Ryczałt to moduł systemu RAKSSQL wspomagający prowadzenie księgowości i rozliczanie się z Urzędem Skarbowym w firmach prowadzących Księgę Przychodów i Rozchodów lub Ewidencję Przychodów objętych zryczałtowanym podatkiem dochodowym.

Galeria programu

Oprócz prowadzenia wymienionych ewidencji program pozwala także na prowadzenie Rejestrów Sprzedaży i Zakupów VAT, obliczanie i drukowanie deklaracji PIT i VAT, a także dokonywanie innych niezbędnych operacji.

W odróżnieniu od większości innych programów tego typu, cechą szczególną RAKSSQL jest wykorzystywanie bezpłatnego serwera baz danych (do pobrania osobno - szczegóły w opisie), który może pracować nie tylko pod kontrolą Microsoft Windows ale także na systemach Linux co znacząco obniża koszty wdrożenia.GŁÓWNE ZALETY PROGRAMU


Rejestrowanie dokumentów w księdze

Podczas wprowadzania dokumentów można korzystać z gotowych wzorców księgowań oraz kartotek kontrahentów i grup operacji (odpowiednik kont w pełnej księgowości). Możliwe jest także wprowadzenie nowego dokumentu poprzez skopiowanie dokumentu wprowadzonego wcześniej. Program umożliwia jednoczesne wprowadzenie dokumentu do księgi, odpowiedniego rejestru VAT, ewidencji wyposażenia oraz ewidencji kosztów przebiegu pojazdów. W programie RAKSSQL KPiR możemy tworzyć i automatycznie księgować na koniec roku lub dowolnego miesiąca spis z natury. Program umożliwia rozliczenia pojazdów w oparciu o prowadzone ewidencje przejazdów i kosztów, a także automatyczne księgowania korekt kosztów związanych z eksploatacją pojazdów. W równie prosty sposób księgowane są dowody wewnętrzne. Wprowadzone dokumenty mogą być przeglądane w obrębie bieżącego miesiąca oraz za dowolny okres w obrębie bieżącego roku obrachunkowego.


Grupy operacji

Program umożliwia wprowadzanie dokumentów w oparciu o zdefiniowane grupy operacji. Są one odpowiednikiem kont w pełnej księgowości i znacznie skracają czas wprowadzania danych. Inna ich zaletą jest możliwość tworzenia w oparciu o nie zestawień oraz szybkiego sumowania obrotów dla pojedynczej, lub kilku wybranych operacji. Istnieje możliwość zdefiniowania różnych grup dla poszczególnych lat obrachunkowych, jak również przeniesienia ich z roku poprzedniego.


Rozliczenia z Urzędem Skarbowym

Aplikacja oblicza deklaracje PIT (PIT-5, PIT-5L, PIT-28, PIT-28A, PIT-28B) dla każdego podatnika zarejestrowanego w systemie. Program sumuje przychody podatnika z różnych źródeł, m.in. z udziałów w firmach zarejestrowanych w RAKSSQL KPiR oraz innych, a także z tytułu najmu i dzierżawy. Wydruki deklaracji są zgodne z aktualnymi drukami oryginalnymi i mogą być składane bezpośrednio do urzędu skarbowego. Do deklaracji można również wydrukować przelewy. Program każdorazowo podczas obliczania deklaracji pobiera aktualne dane z zapisów księgowych. Istnieje jednak możliwość ręcznego skorygowania deklaracji.


Rejestry VAT i rozliczenia z tytułu VAT

Program umożliwia prowadzenie rejestrów VAT sprzedaży oraz zakupu towarów handlowych, środków trwałych i innych artykułów i usług. Zapisu do rejestru możemy dokonywać bezpośrednio, lub wraz z rejestrowaniem dokumentów w księdze. Program umożliwia sporządzenie rejestru za dowolny okres czasu, dla wybranego kontrahenta i wybranych grup operacji. Zestawienia VAT są dostępne w dowolnym momencie pracy z programem, co pozwala na uzyskiwanie natychmiastowej informacji o kwotach podatku po wprowadzeniu każdego dokumentu źródłowego. Na podstawie rejestrów program tworzy deklarację VAT-7 z możliwością wydruku formularza deklaracji i przelewu do urzędu skarbowego. Istnieje możliwość drukowania deklaracji VAT-7 na drukach dostarczanych przez urzędy skarbowe.


Kartoteki

Podział kartotek na globalne (np. właściciele i źródła przychodów) i lokalne (np. kontrahenci) eliminuje konieczność uzupełniania tych samych danych w każdej z zakładanych firm. Zaletą jest również to, że każdy z zarejestrowanych właścicieli może mieć zdefiniowane udziały w każdym z zarejestrowanych źródeł przychodów. W takim przypadku program automatycznie pobiera dane z odpowiednich firm w celu obliczenia deklaracji PIT-5. Podział na kartoteki lokalne, a w powyższej sytuacji na odrębne lata obrachunkowe wcale nie oznacza, że zakładając nowy rok obrachunkowy trzeba na nowo uzupełniać wszystkie kartoteki. Mogą być one przeniesione z roku poprzedniego.


Zestawienia

RAKSSQL Księga Podatkowa i Ryczałt umożliwia tworzenie zestawień dla księgi i rejestrów za wybrany okres czasu, dla dowolnego kontrahenta i dowolnej kolumny księgi. Zapisy w księdze mogą być przypisane do dowolnie zdefiniowanych przez użytkownika grup operacji. W oparciu o te grupy użytkownik może generować zestawienia zgodne ze swoimi potrzebami. Dla zarejestrowanych w firmie pojazdów prowadzone są ewidencje przebiegów i kosztów związanych z ich eksploatacją.


Rozrachunki

W programie możemy na bieżąco śledzić rozrachunki z kontrahentami. Rozliczanie operacji odbywa się w aplikacji Kasa, Bank, Rozrachunki, a informacje o rozliczeniach automatycznie są przekazywane do księgi. Istnieje również możliwość rozliczania dokumentów bezpośrednio w module Księga Podatkowa, bez rejestracji dokumentów kasowych. Szybkie podliczanie umożliwia podejrzenie aktualnego stanu należności i zobowiązań. Możliwe jest również utworzenie rozbudowanego zestawienia.


Automatyczne księgowania - import danych

Współpraca z pozostałymi programami zapewnia możliwość automatycznego księgowania dokumentów. Z modułu Sprzedaż i Magazyn księgowane mogą być zarówno dokumenty sprzedaży jak i zakupu. Listy płac, rachunki do umów zleceń i o dzieło oraz składki ZUS, FP i FGŚP rejestrowane są z modułu Kadry i Płace. Współpraca z modułem Środki Trwałe zapewnia możliwość księgowania wszystkich wydarzeń związanych ze środkami trwałymi w szczególności odpisów amortyzacyjnych. W przypadku bezpośredniej współpracy program zapewnia pełną kontrolę nad księgowanymi dokumentami. Dokumenty sprzedaży i zakupu mogą być wprowadzone również poprzez import z pliku DBF, w przypadku gdy księga i magazyn działają w różnych sieciach komputerowych.


Bezpieczeństwo

RAKSSQL Księga Podatkowa i Ryczałt jest zabezpieczony kodami użytkowników przed nieumyślnymi niepowołanym dostępem do programu, bądź do niektórych jego funkcji. Mechanizm archiwizacji umożliwia tworzenie na dyskietkach (lub dysku twardym) skompensowanych, zapasowych kopii danych.


Eksport danych

Eksport do zbioru w formacie .txt, .xls, .xml pozwala na przeniesienie danych np. do Excela, gdzie mogą być poddawane dalszej analizie.


GŁÓWNE ZALETY PROGRAMU


Własne wzory raportów

Wbudowany bezpłatny generator raportów RaportPro daje możliwość zaprojektowania każdego wydruku od podstaw lub zmodyfikowania tych oferowanych wraz z programem. Generator pozwala na odczyt z bazy danych interesujących informacji, pokazaniu ich na dowolnie zaprojektowanym zestawieniu, a następnie wydrukowanie.


Otwarta współpraca

RAKSSQL wykorzystuje powszechnie używany standard XML jako podstawowy format służący wymianie danych. W elestyczny sposób można wymieniać dane zarówno pomiędzy programami finansowo - księgowymi z rodziny RAKS, jak i dowolnymi zewnętrznymi systemami informatycznymi.


Baza danych

Wykorzystana w RAKSSQL bezpłatna baza danych SQL Firebird oferuje możliwości dostępne dotychczas jedynie w drogich rozwiązaniach dla dużych firm. Jest szybka, bezpieczna i skalowalna oraz odporna na awarie. Charakteryzuje się dużą efektywnością działania zarówno na pojedynczym komputerze, jak w sieci obsługującej tysiące operacji i setki użytkowników.


Możliwość wyboru systemu Linux

RAKSSQL daje możliwość wyboru systemu operacyjnego serwera, na którym będzie działać baza danych SQL. Wykorzystanie darmowego systemu Linux (na życzenie Klient otrzymuje darmową wersję systemu Linux dedykowaną do współpracy z RAKSSQL) zdecydowanie obniża całkowity koszt związany z zakupem i użytkowaniem oprogramowania.


ODMIANY PAKIETU


RAKSSQL występuje w także w wersji (odmianie) dla Mikro Przedsiębiorstw.

Uwaga!

  1. Do poprawnej pracy programu niezbędne jest zainstalowanie bezpłatnego serwera baz danych Firebird, który można pobrać tutaj (wielkość pliku ok. 5 MB). Jest to operacja jednorazowa - przy aktualizacjach programu nie jest konieczna ponowna instalacja serwera baz danych Firebird.
  2. Przed zainstalowaniem wersji testowej należy skontaktować się z producentem w celu otrzymania kodu ewaluacyjnego niezbędnego do uruchomienia aplikacji (tel. 022 517 73 50, e-mail: info@raks.pl)
  3. Na stronie producenta znaleźć można materiały i artykuły pomocnicze dla użytkowników, w tym także samouczek dedykowany dla osób rozpoczynających pracę z oprogramowaniem.
  4. Instalator programu zawiera także pozostałe moduły wchodzące w skład pakietu RAKSSQL.
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #8 26.10.2016 16:31

Drobne niedociągnięcia faktycznie są, ale może je później dopracują. Ja obecnie działam na tym programie i na http://www.systim.pl bo ten drogi jest nieco bardziej rozbudowany funkcjonalnie i muszę go mieć. I oby dwa te programy spełniają oczekiwania, także polecam. Program wyżej jest mniej rozbudowany, ale przyjazny do podstaw, drugi jaki używam bardzo prosty i przyjazny i wielozadaniowy.

Czekam na jakieś dopracowania z tego programu, a będzie bardzo fajny :0

  #7 08.02.2013 20:35

użytkuję RAKSSQL od niemal roku - jak na razie nie narzekam. Program robi co ma robić i wbrew poprzednim opiniom o braku intuicyjności można go szybko "rozkminić" samemu... bynajmniej w wersji Samodzielny Przedsiębiorca - jak dla mnie rewelka.

  #6 05.07.2011 20:23

Ja jestem zadowolony z programu. Pracuję na nim już drugi rok. Są drobne niedociągnięcia jak np układanie środków trwałych wg nazwy a nie daty nabycia. Ale jak były jakieś uwagi to informatycy z Raksa poprawiali. I nie ma problemu z przenoszeniem licencji na inny komputer -trzeba mieć dobrych informatyków w firmie co wszystko z Raksem załatwią i nie trzeba drugi raz płacić.

  #5 29.12.2010 02:10

Witam, potwierdzam niestety wyrzucone pieniadze. zdazaja sie nawet bledy w wyliczeniach przy wystawianiu faktur. Fatalny serwis i obsluga klienta duzo ponizej oczekwian, drogie aktulizacje i naprawy odplatne bledow ktore nie ma pewnosci czy pochodza od uzytkownika a i tak trzeba za nie placic.
W siedzibie smieja sie z klientow jak sie przyjdzie i powie o swoim problemie z programem.

  #4 17.06.2010 15:00

Witam Morduje sie z RAKS od pol roku, masa błędów, dobrze jak wyjdą w czasie 3-msc w późniejszym terminie wszystkie aktualizacje naprawiające błędy płatne min 350,-. Brak możliwości przeroszenia licencji na inny komputer w przypadku zmiany sprzętu lub awarii, nowa licencja lub jak wyżej płacz i płac. Ogromny problem z wystawianiem faktur korygujących sprzedaż, praktycznie pokrętne rozwiązanie, uniemożliwiając wystawienie korekty dotyczącej okresy zamkniętego. Radze wam omijajcie RAKS szerokim łukiem. AAAA oczywiście na pomoc centrali w Warszawie nie macie co liczyć wszystkie żale przez lokalnych sprzedawców u ktorych kupicie licencje

  #3 08.02.2010 09:48

Ja tagże się zawiodłem na tym programie spodziewałem się czegoś lepszego

  #2 12.12.2009 01:16

Program posiada dużo błędów. Nie ma jak WF-FaKir dla Windows

  #1 27.10.2009 23:48

Program mało intuicyjny a ciągłe błędy naprawdę zawiodłam się

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.