RAKSSQL Sprzedaż 2016.1.14.1017

Strona główna Windows Firma Programy handlowe i magazynowe
Pobi​erz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

RAKSSQL Sprzedaż i Magazyn to system handlowo-produkcyjno-magazynowy dla małych i średnich firm, wchodzący w skład pakietu RAKSSQL.

Pozwala na zautomatyzowanie procesów obsługi sprzedaży, zamówień, zakupów, magazynu, płatności i rozliczeń z kontrahentami. RAKSSQL wykorzystuje bazę danych SQL, co pozwala na działanie systemu w architekturze klient-serwer, który dzięki przeniesieniu części przetwarzania na serwer charakteryzuje się dużą wydajnością i stabilnością.

W odróżnieniu od większości innych programów tego typu, cechą szczególną RAKSSQL jest wykorzystywanie bezpłatnego serwera baz danych (do pobrania osobno - szczegóły w opisie), który może pracować nie tylko pod kontrolą Microsoft Windows ale także na systemach Linux co znacząco obniża koszty wdrożenia.

GŁÓWNE FUNKCJE i ZALETY PROGRAMU


Pełna obsługa dokumentów

Pełna obsługa dokumentów sprzedaży i zakupu: faktura VAT, faktury zaliczkowe, faktura eksportowa w dowolnej walucie, paragon, faktura korygująca, faktura VAT RRkasowych: KP, KW, wyciągi bankowe, polecenia przelewu własnych - dowolnie definiowane dokumenty przychodów i rozchodów magazynowych


Obsługa zamówień

Rejestr zamówień na towary i usługi, które są lub których nie ma w magazynie obsługa zamówień własnych i obcych z możliwością ich częściowego rozliczania i modyfikowania rezerwacja towarów na podstawie zamówień z uwzględnieniem terminu ich realizacji kontrola rozrachunków - ostrzeżenia o zaleganiu z płatnością przez danego klienta, o przekroczeniu limitu kredytu kupieckiego w momencie realizacji zamówienia zamówienia z symbolami i nazwami towarów dostawców


Prostota obsługi

Szybka sprzedaż detaliczna z wykorzystaniem czytników kodów kreskowych i wag elektronicznych (wymaga modułu magazyn) szybki wybór kontrahenta wg nazwy skróconej, NIP lub kodu kreskowego, możliwość przypisania do kontrahenta ceny domyślnej - indywidualnej wystawianie dokumentów wydania na podstawie realizacji ofert różne sposoby naliczania VAT w dokumentach handlowych: od sumy, od netto, od brutto


Współpraca z drukarkami fiskalnymi

Emar Duo Pro, Torell Duo Pro, Posnet DF-3001A, Posnet Thermal (nowa generacja), Optimus Vivo Upos FP210, Upos FP210FV, Upos FP-T285, Upos FP300, Upos FP600, Upos FP950 Elzab Omega I, Elzab FP-600, Elzab Omega II


Łatwe dostosowywanie

Możliwość jednoczesnego prowadzenia wielu magazynów, kas i rachunków bankowych elastyczne konfigurowanie programu poprzez system parametrów i praw użytkowników definiowanie własnych dokumentów firmy wybór metody rozliczania towarów w magazynach (Fifo, Lifo, wg wskazanej dostawy oraz z dowolnej lokalizacji) dostosowanie wyglądu okna aplikacji do potrzeb użytkownika, proste i szybkie wyszukiwanie informacji dzięki różnego rodzaju filtrom i ustawieniom programowym dostosowanie wyświetlania, porządkowania, sumowania drukowanych tabel z danymi do indywidualnych potrzeb grupowanie towarów oraz kontrahentów wg dowolnych kryteriów, eksport danych do pliku tekstowego, Microsoft Excel, HTML, XML


Elastyczna polityka cenowo-rabatowa

Definiowanie dowolnej ilości cennikówwskazanie domyślnego cennika dla kontrahenta definiowanie dowolnej ilości grup rabatowych rabaty procentowe i progowe, określane automatycznie w zależności od wartości dokumentu


Tworzenie raportów kasowych

Rejestracja wszystkich operacji gotówkowych zachodzących w firmie. Pełna i szybka kontrola przepływu gotówki Wystawianie i rejestracja poleceń przelewu Współpraca z bankowymi systemami homebanking Automatyczne rozliczanie dokumentów podczas wystawiania dokumentu sprzedaży, zakupu, korekt, dokumentów kasowych oraz wyciągów bankowych Prowadzenie wielu kas i w różnych walutach


Własne wzory raportów

Wbudowany bezpłatny generator raportów RaportPro daje możliwość zaprojektowania każdego wydruku od podstaw lub zmodyfikowania tych oferowanych wraz z programem. Generator pozwala na odczyt z bazy danych interesujących informacji, pokazaniu ich na dowolnie zaprojektowanym zestawieniu, a następnie wydrukowanie.


Otwarta współpraca

RAKSSQL wykorzystuje powszechnie używany standard XML jako podstawowy format służący wymianie danych. W elestyczny sposób można wymieniać dane zarówno pomiędzy programami finansowo - księgowymi z rodziny RAKS, jak i dowolnymi zewnętrznymi systemami informatycznymi.


Baza danych

Wykorzystana w RAKSSQL bezpłatna baza danych SQL Firebird oferuje możliwości dostępne dotychczas jedynie w drogich rozwiązaniach dla dużych firm. Jest szybka, bezpieczna i skalowalna oraz odporna na awarie. Charakteryzuje się dużą efektywnością działania zarówno na pojedynczym komputerze, jak w sieci obsługującej tysiące operacji i setki użytkowników.


Możliwość wyboru systemu Linux

RAKSSQL daje możliwość wyboru systemu operacyjnego serwera, na którym będzie działać baza danych SQL. Wykorzystanie darmowego systemu Linux (na życzenie Klient otrzymuje darmową wersję systemu Linux dedykowaną do współpracy z RAKSSQL) zdecydowanie obniża całkowity koszt związany z zakupem i użytkowaniem oprogramowania.


ODMIANY PAKIETU


RAKSSQL występuje w także w wersji (odmianie) dla Mikro Przedsiębiorstw.

Uwaga!

  1. Do poprawnej pracy programu niezbędne jest zainstalowanie bezpłatnego serwera baz danych Firebird, który można pobrać tutaj (wielkość pliku ok. 5 MB). Jest to operacja jednorazowa - przy aktualizacjach programu nie jest konieczna ponowna instalacja serwera baz danych Firebird.
  2. Przed zainstalowaniem wersji testowej należy skontaktować się z producentem w celu otrzymania kodu ewaluacyjnego niezbędnego do uruchomienia aplikacji (tel. 022 517 73 50, e-mail: info@raks.pl)
  3. Na stronie producenta znaleźć można materiały i artykuły pomocnicze dla użytkowników, w tym także samouczek dedykowany dla osób rozpoczynających pracę z oprogramowaniem.
  4. Instalator programu zawiera także pozostałe moduły wchodzące w skład pakietu RAKSSQL.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

działa dość szybko i stabilnie, jest prosty w obsłudze
po zakupie licencji w pełnej wersji działa 18 miesięcy potem trzeba wykupić uaktualnienie na kolejny rok i tak co roku
ocena użytkownika
28.12.2016 11:44 • Recenzja do wersji 2016.1.14.1017

Przed zakupem radzę dokładnie przeczytać licencję. Po 18 miesiącach tracimy możliwość edycji i usuwania zapisanych dokumentów przez co program jest całkowicie bezużyteczny. Żeby móc z niego dalej korzystać należy producentowi zapłacić haracz na kolejny rok i tak co roku. Nie za bardzo rozumiem dlaczego mam płacić co roku za towar, który zakupiłem, a jeżeli tego nie zrobię to towar przestaje być zdatny do użycia. Tak naprawdę nie każdemu jest potrzebna aktualizacja. Program powinien działać w takiej formie jak go zakupiłem dalej bez żadnych blokad. Odradzam zakup tego programu.