RAKSSQL Sprzedaż 2016.1.14.1017

Strona główna Windows Firma Programy handlowe i magazynowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

RAKSSQL Sprzedaż i Magazyn to system handlowo-produkcyjno-magazynowy dla małych i średnich firm, wchodzący w skład pakietu RAKSSQL.

Pozwala na zautomatyzowanie procesów obsługi sprzedaży, zamówień, zakupów, magazynu, płatności i rozliczeń z kontrahentami. RAKSSQL wykorzystuje bazę danych SQL, co pozwala na działanie systemu w architekturze klient-serwer, który dzięki przeniesieniu części przetwarzania na serwer charakteryzuje się dużą wydajnością i stabilnością.

W odróżnieniu od większości innych programów tego typu, cechą szczególną RAKSSQL jest wykorzystywanie bezpłatnego serwera baz danych (do pobrania osobno - szczegóły w opisie), który może pracować nie tylko pod kontrolą Microsoft Windows ale także na systemach Linux co znacząco obniża koszty wdrożenia.

GŁÓWNE FUNKCJE i ZALETY PROGRAMU


Pełna obsługa dokumentów

Pełna obsługa dokumentów sprzedaży i zakupu: faktura VAT, faktury zaliczkowe, faktura eksportowa w dowolnej walucie, paragon, faktura korygująca, faktura VAT RRkasowych: KP, KW, wyciągi bankowe, polecenia przelewu własnych - dowolnie definiowane dokumenty przychodów i rozchodów magazynowych


Obsługa zamówień

Rejestr zamówień na towary i usługi, które są lub których nie ma w magazynie obsługa zamówień własnych i obcych z możliwością ich częściowego rozliczania i modyfikowania rezerwacja towarów na podstawie zamówień z uwzględnieniem terminu ich realizacji kontrola rozrachunków - ostrzeżenia o zaleganiu z płatnością przez danego klienta, o przekroczeniu limitu kredytu kupieckiego w momencie realizacji zamówienia zamówienia z symbolami i nazwami towarów dostawców


Prostota obsługi

Szybka sprzedaż detaliczna z wykorzystaniem czytników kodów kreskowych i wag elektronicznych (wymaga modułu magazyn) szybki wybór kontrahenta wg nazwy skróconej, NIP lub kodu kreskowego, możliwość przypisania do kontrahenta ceny domyślnej - indywidualnej wystawianie dokumentów wydania na podstawie realizacji ofert różne sposoby naliczania VAT w dokumentach handlowych: od sumy, od netto, od brutto


Współpraca z drukarkami fiskalnymi

Emar Duo Pro, Torell Duo Pro, Posnet DF-3001A, Posnet Thermal (nowa generacja), Optimus Vivo Upos FP210, Upos FP210FV, Upos FP-T285, Upos FP300, Upos FP600, Upos FP950 Elzab Omega I, Elzab FP-600, Elzab Omega II


Łatwe dostosowywanie

Możliwość jednoczesnego prowadzenia wielu magazynów, kas i rachunków bankowych elastyczne konfigurowanie programu poprzez system parametrów i praw użytkowników definiowanie własnych dokumentów firmy wybór metody rozliczania towarów w magazynach (Fifo, Lifo, wg wskazanej dostawy oraz z dowolnej lokalizacji) dostosowanie wyglądu okna aplikacji do potrzeb użytkownika, proste i szybkie wyszukiwanie informacji dzięki różnego rodzaju filtrom i ustawieniom programowym dostosowanie wyświetlania, porządkowania, sumowania drukowanych tabel z danymi do indywidualnych potrzeb grupowanie towarów oraz kontrahentów wg dowolnych kryteriów, eksport danych do pliku tekstowego, Microsoft Excel, HTML, XML


Elastyczna polityka cenowo-rabatowa

Definiowanie dowolnej ilości cennikówwskazanie domyślnego cennika dla kontrahenta definiowanie dowolnej ilości grup rabatowych rabaty procentowe i progowe, określane automatycznie w zależności od wartości dokumentu


Tworzenie raportów kasowych

Rejestracja wszystkich operacji gotówkowych zachodzących w firmie. Pełna i szybka kontrola przepływu gotówki Wystawianie i rejestracja poleceń przelewu Współpraca z bankowymi systemami homebanking Automatyczne rozliczanie dokumentów podczas wystawiania dokumentu sprzedaży, zakupu, korekt, dokumentów kasowych oraz wyciągów bankowych Prowadzenie wielu kas i w różnych walutach


Własne wzory raportów

Wbudowany bezpłatny generator raportów RaportPro daje możliwość zaprojektowania każdego wydruku od podstaw lub zmodyfikowania tych oferowanych wraz z programem. Generator pozwala na odczyt z bazy danych interesujących informacji, pokazaniu ich na dowolnie zaprojektowanym zestawieniu, a następnie wydrukowanie.


Otwarta współpraca

RAKSSQL wykorzystuje powszechnie używany standard XML jako podstawowy format służący wymianie danych. W elestyczny sposób można wymieniać dane zarówno pomiędzy programami finansowo - księgowymi z rodziny RAKS, jak i dowolnymi zewnętrznymi systemami informatycznymi.


Baza danych

Wykorzystana w RAKSSQL bezpłatna baza danych SQL Firebird oferuje możliwości dostępne dotychczas jedynie w drogich rozwiązaniach dla dużych firm. Jest szybka, bezpieczna i skalowalna oraz odporna na awarie. Charakteryzuje się dużą efektywnością działania zarówno na pojedynczym komputerze, jak w sieci obsługującej tysiące operacji i setki użytkowników.


Możliwość wyboru systemu Linux

RAKSSQL daje możliwość wyboru systemu operacyjnego serwera, na którym będzie działać baza danych SQL. Wykorzystanie darmowego systemu Linux (na życzenie Klient otrzymuje darmową wersję systemu Linux dedykowaną do współpracy z RAKSSQL) zdecydowanie obniża całkowity koszt związany z zakupem i użytkowaniem oprogramowania.


ODMIANY PAKIETU


RAKSSQL występuje w także w wersji (odmianie) dla Mikro Przedsiębiorstw.

Uwaga!

  1. Do poprawnej pracy programu niezbędne jest zainstalowanie bezpłatnego serwera baz danych Firebird, który można pobrać tutaj (wielkość pliku ok. 5 MB). Jest to operacja jednorazowa - przy aktualizacjach programu nie jest konieczna ponowna instalacja serwera baz danych Firebird.
  2. Przed zainstalowaniem wersji testowej należy skontaktować się z producentem w celu otrzymania kodu ewaluacyjnego niezbędnego do uruchomienia aplikacji (tel. 022 517 73 50, e-mail: info@raks.pl)
  3. Na stronie producenta znaleźć można materiały i artykuły pomocnicze dla użytkowników, w tym także samouczek dedykowany dla osób rozpoczynających pracę z oprogramowaniem.
  4. Instalator programu zawiera także pozostałe moduły wchodzące w skład pakietu RAKSSQL.
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

działa dość szybko i stabilnie, jest prosty w obsłudze
po zakupie licencji w pełnej wersji działa 18 miesięcy potem trzeba wykupić uaktualnienie na kolejny rok i tak co roku
ocena użytkownika

Przed zakupem radzę dokładnie przeczytać licencję. Po 18 miesiącach tracimy możliwość edycji i usuwania zapisanych dokumentów przez co program jest całkowicie bezużyteczny. Żeby móc z niego dalej korzystać należy producentowi zapłacić haracz na kolejny rok i tak co roku. Nie za bardzo rozumiem dlaczego mam płacić co roku za towar, który zakupiłem, a jeżeli tego nie zrobię to towar przestaje być zdatny do użycia. Tak naprawdę nie każdemu jest potrzebna aktualizacja. Program powinien działać w takiej formie jak go zakupiłem dalej bez żadnych blokad. Odradzam zakup tego programu.

28.12.2016 11:44 | Recenzja do wersji 2016.1.14.1017

Komentarze

0 nowych
  #27 26.07.2016 12:08

Bardzo fajny program do obsługi sprzedaży. Ja ogólnie używam dwóch programów - dla czystego sprawdzania poprawności danych i wyliczeń, Tego wyżej używam głównie do wystawiania dokumentów, a do reszty (magazyn, kadry, płace itd) używam jeszcze dodatkowo http://www.systim.pl , ale też korzystam tutaj z księgowości. Oby dwa programy są niezawodne i polecam.

Komentarze do poprzednich wersji

  #26 25.12.2014 13:07

@ONA35 (niezalogowany): Dziwią mnie takie opinie i komentarze. Po co się męczycie z programem do którego nie możecie uzyskać nawet klucza licencyjnego? Ja od 2 lat pracuję na http://m-faktury.pl i jestem w pełni zadowolona. Program działa, jest wsparcie, rozwija się, paragony fiskalne są, magazyn itd.. Niektórzy mam wrażenie by chcieli mieć i super obsługę, i jednocześnie za darmo. Tak niestety się nie da.

  #25 16.05.2013 16:41

Z programu jeszcze co prawda nie korzystałam, ale zadzwoniłam po klucz do aktywacji, miły Pan Konsultant umówił się ze mną w celu przedstawienia programu. Uważam, że jest to najlepszy dowód na to, że jednak firma nie lekceważy swoich potencjalnych klientów. A jeśli komuś brakuje chęci to żaden program nie będzie odpowiedni.

Zibi80   1 #24 22.08.2012 21:58

Pracuję na tym programie i jest ok, choć zawsze można coś poprawić. Obsługuję głównie magazyn i produkcję i w zasadzie spełnia oczekiwania.

COD-sido   2 #23 27.10.2011 23:16

Każdy kto ma zamiar to kupić niech najpierw się zastanowi. Mam z nim styczność w jednej firmie. Program raczej nie nadaje się do prowadzenia sprzedaży detalicznej - wystawienie paragonu to droga przez mękę.

Ale najgorsze to wsparcie techniczne. Żeby dodzwonić się do serwisu trzeba mieć niezłe szczęście. Co prawda jak już uda nam się skontaktować i ktoś odbierze tel to prawda, że jak do tej pory zawsze pomagali z problemami. Oczywiście trzeba mieć w danym roku wykupione wsparcie techniczne.

Problem pojawia się np. gdy wasza firma/sklep pracuje również w soboty - tutaj lepiej, żeby nic w piątek wieczorem czy w sobotę się nie wydarzyło, bo zapomnijcie o pomocy technicznej - pracują tylko pn-pt 9-17. Pech chciał, że akurat w piątek instalowaliśmy nowy serwer na który została przeniesiona baza danych programu. Po przeniesieniu bazy Firebird na nowy serwer RAKSSQL wyświetlał informację, że jest nowy serwer i trzeba ponownie aktywować licencję. I co... czekanie do poniedziałku na aktywowanie licencji przez serwis. I sprzedaży już nie było w sobotę - trzeba było zamknąć sklep.
Na szczęście była wykupiona usługa wsparcia i nie było problemu z aktywowaniem nowej licencji, ale pewnie jakby ktoś nie opłacił to miałby problem.

Taka sytuacja może się zdarzyć również jak kupujecie nowy serwer i przenosicie bazę.

  #22 13.08.2011 15:57

Nie można uzyskać klucza licencji mimo pisanie maili i telefonowania do siedziby firmy. szkoda czasu.

  #21 18.05.2011 10:29

Kompletna strata czasu. Niemożność uzyskania klucza do wersji przez ewaluacyjnej po mimo kilku maili i telefonów świadczy. Skoro na poziomie sprzedaży są tak beznadziejnymi amatorami, nie chcę nawet myśleć jak słabe musi być wsparcie techniczne.

  #20 03.03.2011 13:54

problem z Raksem, wykupiona aktualizacja nie działa. Program nie chce się zaktualizować. Nic nie mogą poradzić ani informatycy Raksa ani inni
kazano mi odinstalowac cały program i zainstalować nową wersję a tu czytam coś takiego
adagyo (niezalogowany) | 24.05.2007 22:23 #2 Tragedia. Piszę o komunikacji, bo mimo, że 2 razy zwracałem się o klucz (kto wymyślił taki zakręcony system aktywacji, i czemu ma to służyć?) to go nigdy nie dostałem i nie wiem jak program nawet wygląda a co dopiero jak działa? Więc 2 razy zainstalowałem cały program + serwer baz danych... i go odinstalowałem. 3 razu nie będzie!
pieniędzy zwrócić nie chcą. Co robić? Ani nie można pracować ani odebrać wpłaconych pieniędzy.

  #19 10.01.2011 14:44

W tej chwili czyli niespełna pół roku po zakupie nie mogę zainstalować "nowej" wersji ze 23% Vatem ponieważ moja licencja na aktualizacje wygasła pod koniec listopada 2010. Aby móc z aktualizować trzeba wykupić pakiet aktualizacyjny 150 pln netto.
IMHO jest to nie uczciwe, NIE POLECAM.

romek_www   1 #18 17.12.2010 16:28

Dzięki dobrymprogramom trafiłem na program modus, który bije na głowę raksa i jeszcze do tego jest tani,

  #17 16.12.2010 19:37

zgodzę się z przedmówcami procedura testowania programu zniechęca, program chce przetestować teraz bo mam czas na to, a okazuje się że muszę czekać na klucz aktywacyjny... Brak cenników etc itp dziwna polityka sprzedaży...

  #16 31.08.2010 22:31

Co do rozbieżności w ocenach - jakiś czas temu Raks wykupił na tym portalu dość dużą kampanię banerową. Z mojej strony mogę powiedzieć, że za porównywalną cenę można mieć lepszy i mniej zawodny program (choćby enova)

  #15 18.02.2010 08:24

Dziękuję redakcji (Krogulcowi) za odpowiedz. Nie wszystkie programy z czołówki listy cierpią z podowu kiepskich not od "użytkowników" dobre oceny mają np mBiuro i Subiekt, ale rozumiem o czym Pan mówi, nie ma możliwości wychwycenia negatywnych kampanii robionych przeciw pewnym produktom. Proszę mi jeszcze powiedzieć czy ocena redakcji jest jakoś wyliczana na podstawie testów czy jest gdzieś dostępny opis Państwa testów. Jakie składowe i w jakiej mierze wpływają na finalną ocenę. Dziękuję i pozdrawiam

Krogulec VIP  25 #14 17.02.2010 16:59

Program był przez nas sprawdzany i możemy go z czystym sumieniem polecić. Rozbieżności wynikają raczej z tego, że rynek oprogramowania dla firm jest bardzo konkurencyjny (setki firm i samodzielnych autorów tworzących tego typu oprogramowanie) i niestety część z nich próbuje dyskredytować konkurencję przyznając najniższe oceny...

To nie przypadek, że także przy programach ze ścisłej czołówki w branży takich jak np. WF-Mag czy Symfonia Handel oceny "użytkowników" też są bardzo niskie... Przykro mi ale nie jesteśmy w stanie nic na to poradzić - sugerujemy aby w przypadku tego typu oprogramowania po prostu bardziej sugerować się oceną redakcji niż użytkowników.

Zastrzegam przy tym, że redakcja ocenia przede wszystkim sam program jako taki. Oferowane przez producenta wspracie techniczne możemy sprawdzić w bardzo ograniczonym zakresie. Niemniej jednak, w przypadku udokumentowanych sygnałów o rażących zaniedbaniach czy nieuczciwych praktykach w zakresie wsparcia technicznego ze strony jakiegoś producenta już nie jednokrotnie jego programy były usuwane z naszego katalogu.

  #13 17.02.2010 15:26

Czy komentarz dotyczący rozbieżności oceny redacji i użytkowników narusza regulamin :) Może nikt nie zwróci uwagi na dziwny rozdzwięk w tych ocenach? Proszę o wyjaśnienie czemu nie pojawił się mój poprzedni komentarz. Czy trafił pod dywan?

  #12 17.02.2010 11:59

Proszę o redakcyjny komentarz do rozbieżności ocen użytkowników i rekacji. Nie chce podejrzewać o stronniczość, ale nie rozumiem tego rozdzwięku. Z opisów pod tym, i innymi produktami tej firmy widzę, że obsługa klienta jest kiepska, ale użytkownicy w innych kategoriach punktują ten program dwa razy słabiej niż redakcja. Redakcyjna 10 mocno mnie dziwi!

  #11 16.11.2009 12:46

Program rewelacyjny bez porówniania z innymi najlpszy z dotychczas poznanych przeze mnie

  #10 22.07.2009 08:09

Butelkowski> do wsparcia technicznego podchodzą identycznie (i sam producent i dystrybutor), a każda pomoc ma swoją cenę i to wysoką.

  #9 13.07.2009 16:52

Kto chce klucze proszę pisać: aproks@aproks.pl, jesteśmy partnerem firmy Raks i chętnie podeślemy, jeśli oczywiście są jeszcze zainteresowani.

  #8 21.02.2009 13:53

Ja mam to samo, pomimo kilku wysłanych zapytań o kod ewaluacyjny, nie dostałem na żadne z nich odpowiedzi. I to ma być poważna firma, śmiać mi się chcę w jaki sposób podchodzą do klienta. Do prawdy nie wiem kto siedzi w dziale ds. sprzedaży,ale dawno bym tych ludzi stamtąd wyrzucił. Jeśli tak samo podchodzą do wsparcia technicznego, to brakuje mi po prostu słów. Jednym słowem - Tragedia !