reklama

RAKSSQL dla Małej i Średniej Firmy 2016.1.14.1017

Strona główna Windows Firma Pakiety do prowadzenia firmy
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

RAKSSQL to zintegrowany pakiet dla różnej wielkości firm. W skład rozwiązania wchodzą moduły do obsługi sprzedaży, magazynu, finansów, księgowości, kadr i płac.

RAKSSQL wykorzystuje bazę danych SQL, co pozwala na działanie systemu w architekturze klient-serwer, który dzięki przeniesieniu części przetwarzania na serwer charakteryzuje się dużą wydajnością i stabilnością. W odróżnieniu od większości innych programów tego typu, cechą szczególną RAKSSQL jest wykorzystywanie bezpłatnego serwera baz danych (do pobrania osobno - szczegóły w opisie), który może pracować nie tylko pod kontrolą Microsoft Windows ale także na systemach Linux lub Sun Solaris, co znacząco obniża koszty wdrożenia.

SKŁADNIKI PAKIETU


RAKSSQL oferuje pełną gamę zintegrowanych modułów, zapewniających wsparcie m.in. w zakresie:

 • sprzedaży i obsługi zamówień

 • zakupów i dostaw

 • księgowości i środków trwałych

 • kadr i płac

 • zarządzania relacjami z klientem (CRM)

 • zarządzania sprzedażą

 • magazynu i produkcji

 • zarządzania finansami

 • analiz finansowych, budżetowania i kontrolingu

 • zarządzania współpracą z kontrahentami z obszaru UE i z poza tego obszaru

 • zdalnego dostępu





Schemat modułów



GŁÓWNE ZALETY PAKIETU


Łatwość obsługi

RAKSSQL zawiera nowoczesne rozwiązania z zakresu ergonomii interfejsu i przejrzystości obsługi całego systemu. Szerokie możliwości dotyczą zarówno konfigurowania wyglądu okien, jak i sposobu prezentacji danych. Zastosowanie nowatorskiego rozwiązania SmartGrid pozwala na szybkie i dowolne wyszukiwanie, sortowanie, grupowanie i sumowanie danych, a następnie wierny wydruk. Ściśle określone zasady poruszania się w programie umożliwiają szybka naukę i zwiększoną efektywność w codziennej pracy.


Własne wzory raportów

Wbudowany bezpłatny generator raportów RaportPro daje możliwość zaprojektowania każdego wydruku od podstaw lub zmodyfikowania tych oferowanych wraz z programem. Generator pozwala na odczyt z bazy danych interesujących informacji, pokazaniu ich na dowolnie zaprojektowanym zestawieniu, a następnie wydrukowanie.


Otwarta współpraca

RAKSSQL wykorzystuje powszechnie używany standard XML jako podstawowy format służący wymianie danych. W elestyczny sposób można wymieniać dane zarówno pomiędzy programami finansowo - księgowymi z rodziny RAKS, jak i dowolnymi zewnętrznymi systemami informatycznymi.


Współpraca z urządzeniami zewnętrznymi

Program współpracuje z urządzeniami fiskalnymi, czytnikami kodów kreskowych i innymi urządzeniami zewnętrznymi. Możliwość pełnej wymiany danych pozwala na współpracę z programami księgowymi czy sklepami internetowymi.


Baza danych

Wykorzystana w RAKSSQL bezpłatna baza danych SQL Firebird oferuje możliwości dostępne dotychczas jedynie w drogich rozwiązaniach dla dużych firm. Jest szybka, bezpieczna i skalowalna oraz odporna na awarie. Charakteryzuje się dużą efektywnością działania zarówno na pojedynczym komputerze, jak w sieci obsługującej tysiące operacji i setki użytkowników.


Możliwość wyboru systemu Linux

RAKSSQL daje możliwość wyboru systemu operacyjnego serwera, na którym będzie działać baza danych SQL. Wykorzystanie darmowego systemu Linux (na życzenie Klient otrzymuje darmową wersję systemu Linux dedykowaną do współpracy z RAKSSQL) zdecydowanie obniża całkowity koszt związany z zakupem i użytkowaniem oprogramowania.


ODMIANY PAKIETU


RAKSSQL występuje w wersjach (odmianach) dla Mikro Przedsiębiorstw, Małych i Średnich Przedsiębiorstw i Biur Rachunkowych.

Uwaga!

 1. Do poprawnej pracy programu niezbędne jest zainstalowanie bezpłatnego serwera baz danych Firebird, który można pobrać tutaj (wielkość pliku ok. 5 MB). Jest to operacja jednorazowa - przy aktualizacjach programu nie jest konieczna ponowna instalacja serwera baz danych Firebird.
 2. Przed zainstalowaniem wersji testowej należy skontaktować się z producentem w celu otrzymania kodu ewaluacyjnego niezbędnego do uruchomienia aplikacji (tel. 022 517 73 50, e-mail: info@raks.pl)
 3. Na stronie producenta znaleźć można materiały i artykuły pomocnicze dla użytkowników, w tym także samouczek dedykowany dla osób rozpoczynających pracę z oprogramowaniem.
© dobreprogramy
reklama

Recenzje użytkowników

bdb księgowość
w crm chciałoby się więcej opcji
ocena użytkownika

W mojej opinii raks jest OK. na dużego plusa zasługuje księgowość, pozostałe elementy na 4+, ale generalnie do polecenia

14.04.2016 13:14 | Recenzja do wersji 2015.1.6.995
reklama

Komentarze

0 nowych
  #28 16.01.2017 13:21

@Darecki855 (niezalogowany): Dzięki za sugestię, z czystym sumieniem mogę polecić - ja kupiłem przez http://wapro.pl

  #27 28.12.2016 12:35

Program dla mnie bardzo fajny i intuicyjny. Dodatkowo jeszcze mam http://m-faktury.pl i oby dwa są bardzo podobne i fajne. Naprawde ok

darek719   41 #26 30.10.2015 21:40

dobry i rozbudowany program.

Autor edytował komentarz.

Komentarze do poprzednich wersji

  #25 13.05.2014 09:36

Ja mam z nim problem.Cholernie nie intuicyjny , ciężki w obsłudze ( albo ja jestem de..il ) Jakieś gridy i pare innych terminów informatycznych, co ja jestem programistą ? Serwis, ja nie mogę, proszę czekać, wyślemy za nie długo, najpierw zapłać itp. Jestem bardzo nie zadowolony. Użytkowałem dosową wersję, była super. Dałem sie chyba nabrać na sql-a za spore pieniądze...jestem w kropce, chcę zmienić i się boję.:)

Bitor   1 #24 21.10.2013 11:45

Jak dla mnie ok. Do obsługi trzeba się przyzwyczaić i to może zabrać trochę czasu, ale chyba inaczej się nie da. Najbardziej przydatna funkcja to chyba http://www.raks.pl/zarzadzanie-produkcja. U mnie tylko sporadycznie pojawiają się jakieś problemy z niektórymi funkcjami, ale zazwyczaj bez większych problemów udaje się z nimi poradzić. W swojej klasie program jest moim zdaniem całkiem niezły.

  #23 04.04.2013 15:16

osobiscie uważam za wielki bład zakup oprogramowania Rakssql.
Kompletnie nieintuicyjny, często sie zawiesza że trzeba sie wylogowywać z bazy przez administratora ponieważ nie wylogowuje prawidłowo, serwis masakra, spychologia, przy aktualizacji nie napisali ze program przepisze tak bazy danych że beda do wyrzucenia (w książce jest jak wół napisane że bazy sie automatycznie aktualizauja i nic nie trzeba z nimi robić), na pytanie czemu nie napisali np na stronie jak to sie prawidłowo zabezpieczyć to odparli że instrukcja jest w trakcie tworzenia, chcesz odzyskać bazy danych oczywiscie nie ma problemu 300 zł + VAT (chociaż mam wykupiony pakiet serwisowy) , na pytanie to co mam zrobić żeby dobrze zainstalować program, było do nas zadzwonić wieć dzwonie drugi raz bo chce go od początku zainstalować, niestety muszę sie rozłączyć bo my tylko udzielamy wskazówek jak to zrobić ale nie bedziem czekać jak się Panu instaluje etc. MASAKRA, efekt jest taki że wykupujesz aktualizacje która niszczy Ci bazy i jeszcze każą płacić za odzyskanie. Któryś raz się dałem nabrać na miłych handlowców i koniec mam dość 3 lata wystarczy!!!! Biorąć od uwagę koszt i jakośc programu zwłaszcza obsługi moge ocenić program na 3 w skali 10.

  #22 06.09.2012 17:39

Jeśli ktoś szuka fajnej bazki dla małej firmy - bez zbędnych bajerów - to polecam bazę ze stronki officemakra (dział download).

Ma swoje ograniczenia (choć to nie problem - na życzynie mogą je zdjąć) lecz mimo wszystko doskonale spełnia swoją rolę.

Pozdrawiam, Michał.

  #21 25.07.2012 15:52

RAKS dobry program polecam szczególnie FIN KS, i SPRZ I MAG
CRM wiele ma do życzenia ale poza tym jest OK

  #20 12.01.2012 21:42

Dlaczego mimo że w opisie jest napisane PAKIET, program rozbity jest na MODUŁY, w prezentacjach?
Oceniamy i wpisujemy uwagi pod PAKIETEM a dodatkowo można wpisać swoja ocenę na stronie poświęconej MODUŁOWI?
W jakim celu jest to tak podzielone?
Patrząc na niebieski diagram powyżej można stworzyć przecież jeszcze więcej takich podkategorii.

W ten sposób ocena tego programu jest rozwadniana i niewiarygodna jako oderwana od całości. Żaden z tych modułów nie działa samodzielnie w oderwaniu od całości.
Równie dobrze można pisać recenzje książki na podstawie jednego z rozdziałów.

  #19 11.01.2012 22:51

od roku pracuję na innym oprogramowaniu i nie żałuję. Często pomagam koleżance która ma właśnie ten program (niestety szef się uparł ) i szczerze jej współczuję. Program mało czytelny i ma sporo błędów merytorycznych. Dużym utrudnieniem są spor ograniczenia. Cieszę się że juz na nim nie pracuję. Odradzam

  #18 02.11.2011 10:19

W wersji 2011(2.2..2011) nie działa Kasa. Raporty kasowe mają saldo minusowe i nie można zamknąć raportu. W rzeczywistości w kasie są środki tylko program tego nie widzi.Stoimy z kasą od trzech tygodni ,od momentu wgrania najnowszej wersji,podobno ma być poprawiona ale nikt nie potrafi powiedzieć kiedy.W poprzedniej wersji nie rozliczały się zaliczki.Wyprostowano zaliczki ,posypały się salda kasowe.Pytamy co mamy robić dalej ,ponieważ firma tak pracować nie może ,ale zero odpowiedzi a jeśli się dodzwonię to mam czekać tylko jak długo jeszcze???

gavron   6 #17 27.09.2011 19:54

Zainstalowałem i program się wywala zaraz po uruchomieniu. Odpala się tylko jakiś moduł administracyjny, nie da się pobawić programem ani sprawdzić jego możliwości, takie demo to w buty sobie wsadźcie panowie!

  #16 27.07.2011 05:18

RAKS jest coraz gorszy coraz więcej błędów

  #15 09.01.2011 16:28

pracuję na tym programie od 2 lat (księgowość i sprzedaż) i mogę szczerze polecić. dużo funkcji przyspieszających pracę i bardzo elastyczne dopasowanie okna programu do własnych potrzeb.

  #14 26.12.2010 12:58

RAKS - aktualizacja stawki vat do 23% niby darmowa... ALE...

- minus- ALE trzeba mieć ważną ostatnią aktualizację , co w moim przypadku wynosi równowartość programu:(
+plus+ ALE teraz mogę się zastanowić nad kupnem innego programu, bo koszty te same:).

Tylko czy tego chcę...?

  #13 26.12.2010 12:08

Używam "RAKS dla mikroprzedsiębiorstw" od 2009r. i jak dla mnie jest wystarczający. Przejrzysty-w miarę intuicyjny, lecz instrukcję radzę przeczytać, można się dowiedzieć więcej i szybciej niż samemu dociekając o co chodziło twórcy programu.

  #12 29.09.2010 16:30

Grzegorz 11123 - cóż za subtelna reklama ;-)

  #11 08.09.2010 21:14

Witam.
Testwałem do biura duzo programów, ale naprawdę polecam program R2 (http://www.reset2.pl), polecam, gdyż jest naprawdę rewelacyjny, stała opieka nad klientem.

  #10 23.07.2010 16:28

...program nawet fajny, ale zastanawiam się czemu na vortalu zabrakło programu WF-MAG?

Zobaczcie co on potrafi:
http://www.wf-mag.com.pl/

  #9 09.07.2010 10:41

Faktury zaliczkowe, szczególnie korekty, oraz korekty faktur fatalne odradzam.

reklama