r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

RAR for Android

Strona główna Android Akcesoria Kompresory plików

Aplikacja RAR for Android to aplikacja stworzona przez firmę RarLab, producenta bardzo znanej i popularnej aplikacji WinRAR dla komputerów i systemu Windows. Podobnie jak swój pierwowzór, pozwala ona na tworzenie archiwów oraz ich rozpakowanie. Wbrew pozorom, aplikacja cechuje się dosyć duża ilością opcji. W przeciwieństwie do wersji dekstopowej jest natomiast zupełnie darmowa.

W mobilnej wersji RAR dla systemu Android użytkownik znajdzie całkiem sporo opcji. Główne okno zawiera listę plików i na swój sposób przypomina manager. Posiada on także pewne jego podstawowe możliwości: pozwala na tworzenie nowych folderów, zmianę nazwy, wycinanie, wklejanie, kopiowanie do schowka., a także usuwanie danych. Przytrzymanie dotyku dłużej na pliku lub katalogu daje dostęp do opcji dodawania do archiwum (o nazwie zaznaczonego zasobu lub zupełnie nowego). Podczas tworzenia nowego archiwum użytkownik może z kolei skonfigurować kilka opcji: nazwę archiwum, ścieżkę do niego, tryb kompresji (RAR, ZIP lub RAR 4.x) czy też opcję usuwania oryginalnych plików po utworzeniu archiwum. Możliwe jest także zabezpieczenie go za pomocą hasła, zaś z opcji zaawansowanych wybranie stopnia kompresji, rozmiaru słownika, ilości danych naprawczych, a także automatycznego dzielenia na części o określonym rozmiarze. Pozostałe opcje to testowanie utworzonego archiwum, czy też wyświetlanie czasu operacji.

r   e   k   l   a   m   a

Jeżeli użytkownik często kompresuje dane z określonymi ustawieniami, może z poziomu aplikacji utworzyć i zapisać własne profile, aby uniknąć konieczności wprowadzania tych samych danych. Aplikacja pozwala także na testowanie już istniejących archiwów pod kątem istnienia błędów, a także wbudowany program testujący wydajność procesora (benchmark) na podstawie szybkości kompresowania i dekompresowania. W ramach ustawień użytkownik może zmienić skórkę (do wyboru jasna lub ciemna), włączyć powiadomienia dźwiękowe, a także historię tworzonych archiwów. Aplikacja jest udostępniana za darmo, niestety nie posiada interfejsu w języku polskim.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Systemowy UAC nie ma szans z nowym, przenośnym WinRAR-em

47
OPROGRAMOWANIE 03.12.2014 | Łukasz Tkacz

Firma RarLab wydała nową wersję swojego flagowego produktu, jakim jest archiwizator WinRAR. Najnowsza edycja zdecydowanie nie stanowi żadnej rewolucji, ale pokazuje, że program rozwijany od ponad dziesięciu lat nadal można udoskonalać i rozbudować o kolejne funkcje. Interfejs w wersji 5.20 na szczęście pozostał bez zmian, większość nowości znajdziemy pod maską i zauważymy podczas codziennej pracy. Autorzy programu nareszcie poradzili sobie z systemowym mechanizmem kontroli konta użytkownika (UAC). Dotychczas próba utworzenia archiwum lub jego rozpakowania do katalogów chronionych kończyła…

WinRAR 5.11: sporo poprawek w bardzo popularnej aplikacji dla Windows

69
OPROGRAMOWANIE 01.09.2014 | Łukasz Tkacz

Nieczęsto przychodzi nam poinformować o aktualizacji tak znamienitego oprogramowania. Twórcy WinRARa poinformowali o wydaniu nowej wersji swojego rozwijanego od przeszło 19 lat programu. Ten program przeznaczony do kompresji i archiwizacji danych znalazł się zapewne choćby raz na komputerach większości naszych czytelników. Choć nie jest darmowy, opiera się na licencji shareware i okresie testowym, jest to jeden z najpopularniejszych programów dla platformy Windows. O jego popularności świadczy choćby to, że z bazy dobrychprogramów pobrano go niemal 14,5 miliona razy. Wprowadzona właśnie…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #3 15.06.2016 14:14

Wystarczy zdjąć uprawnienia internetowe aplikacji przy pomocy Advanced Permission Manager Free i reklamy znikają :) Nie wymaga root.

  #2 07.03.2015 18:07

@Anonim (niezalogowany): Potwierdzam twoje słowa. Warto jednak czytać changelogi. Ostatnia, zdaje się, wersja bez reklam to 5.20.build27. Gdyby ktoś szukał tego pliku apk poza Google Play to dla tej wersji sumy wyglądają tak:
MD5: e05c8b11ac91e166a8cfb02058e76dc2
SHA1: 9d4942ca4d634d496572682c88a8cdf2f5157da4
SHA-256: 3635346dd995dd855dfd510e62d4a4dda9f5a1d7e84c2fc466f88bedfec154df
Sprawdziłem na swojej aplikacji, pobranej ze sklepu Play.
A szkoda, że wprowadzili te reklamy. Taka fajna aplikacja i to bez żadnych zbędnych uprawnień, teraz wyrównała w dół do całej reszty :-/

Autor edytował komentarz.
  #1 06.03.2015 15:38

Najnowsza wersja (aktualizacja) przynosi reklamy i płatności za ich zdjęcie. Brzydkie zagranie.

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.