r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

RED Hydrogen One: pierwszy smartfon z holograficznym ekranem prawie gotowy

Strona główna AktualnościSPRZĘT

Dawno nie widzieliśmy prawdziwej rewolucji w ekranach smartfonów. Owszem nowe urządzenia mogą pochwalić się coraz lepszymi parametrami, ale przy nadchodzącym modelu RED Hydrogen One... wypadają nudno. Właśnie poznaliśmy garść nowych informacji o smartfonie, który będzie wyposażony holograficzny ekran.

W lipcu zeszłego roku dowiedzieliśmy się, że firma RED, znana z produkcji zaawansowanych, modularnych kamer, postanowiła wprowadzić rewolucję na rynku smartfonów. Produkt został nazwany Hydrogen One, a jego głównym wyróżnikiem jest ekran oferujący nie tylko możliwość wyświetlania obrazu w 2D, ale także stereoskopowego obrazu holograficznego.

Znane są już kolejne szczegóły. Nowe informacje pojawiły się na forum użytkowników produktów RED i pochodzą bezpośrednio od osób pracujących nad urządzeniem. W trybie 4V (holograficznym) wyświetlacz ma nieco zmniejszać jasność, zapewniając obraz lepszy niż 3D, bez potrzeby zakładania specjalnych okularów.

r   e   k   l   a   m   a

Producent zdaje sobie sprawę, że sama technologia nie wystarczy. Hydrogen One będzie bowiem atrakcyjny, jeśli użytkownik otrzyma odpowiednią ilość treści 4V. Firma ma pracować z partnerami nad tworzeniem tego typu treści. Ponadto, użytkownik będzie mógł kręcić, przesyłać, a nawet sprzedawać własne treści holograficzne.

Pod względem specyfikacji, Hydrogen One zapowiada się na typowego przedstawiciela górnej półki. Do wyświetlania obrazu posłuży 5,7-calowy wyświetlacz 1440p. Sercem będzie układ Snapdragon 835, na pokładzie znajdziemy także gniazdo na kartę microSD i dual SIM oraz złącze minijack i USB Type-C. Pojemność akumulatora ma wynosić 4500 mAh.

Sprzedaż ma ruszyć jeszcze przed wakacjami. Natomiast na kwiecień planowany jest pokaz możliwości Hydrogen One. Na prezentację zostaną zaproszeni klienci, którzy zamówili urządzenie w przedsprzedaży.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.