REDCON REDCON 1.4.3

Strona główna Android Gry Akcja i strzelanki
Pobierz program
lub zeskanuj:

REDCON to strategiczna gra akcji z dwuwymiarową grafiką, która powinna spodobać się miłośnikom FTL: Faster Than Light.

Za sprawą REDCON przenosimy się w dystopijną, steampunkową przyszłość, w której nadal trwa I wojna światowa. Ludzie nie zaznali pokoju, toteż regularnie są świadkami rozmaitych bombardowań, starć między wrogo nastawionymi frakcjami i nie tylko. Wcielamy się w postać dowódcy, który na zlecenie Fuhrera z Empire State ma przeprowadzić ofensywę artyleryjską przeciwko zdrajcy, jakim okazał się generał Kranz.

Co ciekawe, twórcy REDCON określają swoje dzieło mianem FTL z giwerami, a więc osoby mające do czynienia z drugim z wymienionych tytułów powinny w mgnieniu oka zrozumieć zasady rozgrywki. Poszczególne bitwy toczą się w czasie rzeczywistym, a naszym zadaniem jest oczywiście rozprawienie się z armią nieprzyjaciela. Cały czas musimy jednak pamiętać o zarządzaniu własną twierdzą, co oznacza, że kluczem do sukcesu jest umiejętne dysponowanie jednostkami czy amunicją.

REDCON nie skupia się jedynie na walce, gdyż w trakcie zabawy należy także naprawiać uszkodzone maszyny, gasić pożary, neutralizować intruzów, itd. W razie potrzeby możemy skorzystać z aktywnej pauzy, dzięki czemu zatrzymamy na chwilę grę i na spokojnie wydamy polecenia swoim podopiecznym.

Początkowe etapy REDCON są dostępne za darmo, ale chcąc mieć dostęp do całej gry należy zdecydować się na kupno pełnej wersji.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!