RIAA bezpieczna - dowody legalne

Strona główna Aktualności

O autorze

Ciemne chmury tym razem przesunęły się nad Jammie Thomas-Rasset pozwaną przez RIAA w sprawie nielegalego pobierania i udostępniania plików muzycznych - jej prawnikom kończą się pomysły na obronę...

Przypomnijmy, że jeszcze kilka dni temu obrońcy Thomas-Rasset planowali wykorzystanie nowych argumentów - przede wszystkim pokazania, że dowody, jakimi posługiwała się RIAA zostały uzyskane nielegalnie. Użytkowniczka chciała także udowodnić, że pliki pobierane były w ramach tzw. dozwolonego użytku. Argumenty te miały odmienić losy nie tylko Thomas-Rasset, ale także innych pozwanych przez RIAA.

Tymczasem sędzia Michael Davis nie przychylił się do wniosku o odrzucenie dowodów zebranych przez firmę MediaSentry, co do której prawnicy Thomas-Rasset mieli zastrzeżenia. Oznacza to, że dowody te nadal brane będa pod uwagę, a to właśnie one najbardziej obciążają pozwaną. To bardzo ważna decyzja - gdyby sędzia nie pozwolił na wykorzystanie dowodów przedstawionych przez RIAA, to decyzja ta mogłaby ostatecznie pogrzebać szanse stowarzyszenia na jakiekolwiek roszczenia i zmusić do zwrotów odszkodowań łącznie liczonych w dziesiątkach milionów dolarów. Davis nie zgodził się także na zastosowanie prawa "dozwolonego użytku". Swoją decyzję sędzia tłumaczy zbyt długą zwłoką - Thomas-Rasset została pozwana w 2007 roku, więc taką taktykę obrony powinna zastosować już wcześniej.

Obie decyzje sędziego oznaczają, że widmo porażki pionierki sądowych potyczek z RIAA jest bliskie, a razem z nim coraz bardziej słabnie nadzieja innych internautów pozwanych przez stowarzyszenie za nielegalne pobieranie i udostępnianie plików muzycznych.

© dobreprogramy