reklama

RIAA przegrywa sprawę przeciwko Launch Media

Strona główna Aktualności

O autorze

W ostatnich dniach amerykański sąd oddalił pozew organizacji RIAA złożony przeciwko firmie Launch Media, która uruchomiła usługę umożliwiającą użytkownikom dostosowywanie ustawień stacji radiowych dostępnych w sieci.

Przypomnijmy, że celem sprawy założonej przez RIAA było udowodnienie jakoby stacje radiowe dostępne w Internecie stały się, za pośrednictwem usługi LAUNCHcast, serwisami interaktywnymi. Utrata prawnego statusu "stacji radiowych" umożliwiłaby stosowanie w stosunku do nich innych przepisów prawa. Amerykański sąd nie przychylił się jednak do tych argumentów i zdecydował, że tego typu usługi zarządzane poprzez produkt firmy Launch Media, nie udostępniają utworów chronionych prawem autorskim na żądanie użytkownika. Co więcej, za ich pośrednictwem niemożliwe jest transmitowanie programów rozrywkowych skierowanych do konkretnego internauty.

W orzeczeniu sądu, opublikowanym na oficjalnej stronie Ray'a Beckermana, argumenty RIAA zostały uznane za bezwartościowe i całą sprawę oddalono na podstawie precedensu dotyczącego wcześniejszego wyroku w sprawie stacji radiowych.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama