r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

RIAA wygrywa z chorą nastolatką

Strona główna Aktualności

W październiku ubiegłego roku pisaliśmy o pierwszym w historii przegranym przed sądem procesie przeciwko osobie prywatnej wytoczonym przez znaną organizację fonograficzną Recording Industry Association of America po tym, jak odrzuciła opcję zawarcia ugody przedsądowej. Korporacja nie zasypia gruszek w popiele i poinformowała o kolejnej wygranej, tym razem obierając sobie za cel ciężko chorą 19-letnią Ciarę Sauro z Pittsburgha.

Ciara Sauro borykała się z ciężkim zapaleniem trzustki, w związku z czym wymagała częstych hospitalizacji co najmniej raz w tygodniu oraz tak zwanych nowych wysepek trzustkowych. Przebywała przez większość choroby w szpitalu, co uniemożliwiło jej uczestnictwo w rozprawach sądowych związanych ze złożonym przez RIAA pozwem o udostępnienie w Sieci - faktycznie przez jej ojca - 10 piosenek. Sędzia federalny Pittsbutga postanowił uznać zatem argumenty organizacji nakazując dziewczynie zapłatę ośmiu tysięcy dolarów odszkodowania. Przełożyło się to do odnowienia powstałej już wcześniej depresji u nastolatki, która nie jest w stanie pracować i nie stać jej na leczenie. To z kolei stawia ją w bardzo niekorzystnym świetle prawa, przez co grozi jej nawet więzienie. Również jakiekolwiek próby kontaktu telefonicznego z prawnikiem RIAA kończą się fiaskiem...

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.