r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

RMPrepUSB 2.1.734

Strona główna Windows Akcesoria Inne akcesoria
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

RMPrepUSB to oferujące olbrzymie możliwości narzędzie przeznaczone do zarządzania i obsługi zewnętrznych nośników USB. Daje ono możliwość ich formatowania, tworzenia partycji, a także kreowania bootowalnych nośników z oprogramowaniem.

Funkcjonalność tego niewielkiego narzędzia obejmuje zarówno podstawowe, jak również bardziej złożone i zaawansowane opcje. Z ich pomocą nie tyle sformatujemy i utworzymy partycje na nośniku USB, co również stworzymy samostartujące nośniki instalacyjne systemów Windows oraz Linux. Mimo wszystko nie są to najciekawsze z oferowanych przez RMPrepUSB funkcji. Uwagę zwrócić warto na możliwość łatwego uruchamiania zawartości obrazów ISO z dystrybucjami Linuksa (wystarczy skopiować je na nośnik), uruchomienia systemów Windows z pendrive'a bez konieczności ich instalacji, a także tworzenia nośników z bootloaderami, pozwalającymi na uruchomienie np. z zewnętrznego dysku USB więcej niż jednego środowiska operacyjnego.

RMPrepUSB pozwala na tworzenie partycji z systemem plików FAT16, FAT32, NTFS oraz Ext2, a także instalacje bootloaderów WinPEv2/v3, Vista, Win7 (bootmgr), MS-DOS (io.sys), XP/BartPE (ntdlr), FreeDOS (kernel.sys) i SYSLINUX (ldlinux.sys + syslinux.cfg). Ponadto z pomocą tego narzędzia sprawdzimy wydajność nośnika, stworzymy i w razie potrzeby przywrócimy na dysk USB obraz jego zawartości, zdefragmentujemy znajdujące się na nim pliki oraz uruchomimy nośnik jako napęd FDD, ZIP i HDD.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Kupiłeś kartę SD na wakacyjny wypad? Sprawdź czy nie ma znacznie niższej pojemności

57
10.08.2014  •  Paweł Gazda

Standard karty SD na dobre zadomowił się w naszych urządzeniach i prędko nie zniknie, niestety popularność tych kart, a co za tym idzie potencjalny rynek zbytu, przyciągnęła również uwagę oszustów. Po powrocie z wakacji, pewni tego, że mamy świetne fotki w aparacie, może nas czekać niemiła niespodzianka – na rynku rozprowadzanych jest bowiem wiele kart, które zakłamują prawdziwą pojemność – i tak, kupując do aparatu kartę 16GB, może się okazać że ma ona jedynie 128MB. Niestety rozpoznanie czy kupiona karta posiada faktycznie nadrukowaną na niej pojemność nie ogranicza się jedynie do…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
maciej77   5 #2 09.11.2014 20:55

@Jany: A do mnie nie - mi RMPrepUSB potrzebny jest do tworzenia i defragmentacji pendrive'ów z Easy2Boot'em - robisz bootowalnego pendrive'a a później wrzucasz na niego wszystkie pliki ISO jakie ci się pod rękę nawiną, chcesz wymienić plik ISO na nowszą wersję - zamieniasz i defragmentujesz pendrive'a w RMPrepUSB i wszystko działa - Windowsy (XP jest tylko lekko problematyczny - trzeba wcisnąć F6 i podać mu sterownik na srebrnej tacy), Linuksy, bootowalne antywirusy, programy do partycjonowania i do aktualizacji firmware'u/BIOSu.

Autor edytował komentarz.
Jany   12 #1 18.08.2013 19:25

Jakoś YUMI bardziej do mnie przemawia.

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.