RMPrepUSB 2.1.741

Strona główna Windows Akcesoria Inne akcesoria
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

RMPrepUSB to oferujące olbrzymie możliwości narzędzie przeznaczone do zarządzania i obsługi zewnętrznych nośników USB. Daje ono możliwość ich formatowania, tworzenia partycji, a także kreowania bootowalnych nośników z oprogramowaniem.

Funkcjonalność tego niewielkiego narzędzia obejmuje zarówno podstawowe, jak również bardziej złożone i zaawansowane opcje. Z ich pomocą nie tyle sformatujemy i utworzymy partycje na nośniku USB, co również stworzymy samostartujące nośniki instalacyjne systemów Windows oraz Linux. Mimo wszystko nie są to najciekawsze z oferowanych przez RMPrepUSB funkcji. Uwagę zwrócić warto na możliwość łatwego uruchamiania zawartości obrazów ISO z dystrybucjami Linuksa (wystarczy skopiować je na nośnik), uruchomienia systemów Windows z pendrive'a bez konieczności ich instalacji, a także tworzenia nośników z bootloaderami, pozwalającymi na uruchomienie np. z zewnętrznego dysku USB więcej niż jednego środowiska operacyjnego.

RMPrepUSB pozwala na tworzenie partycji z systemem plików FAT16, FAT32, NTFS oraz Ext2, a także instalacje bootloaderów WinPEv2/v3, Vista, Win7 (bootmgr), MS-DOS (io.sys), XP/BartPE (ntdlr), FreeDOS (kernel.sys) i SYSLINUX (ldlinux.sys + syslinux.cfg). Ponadto z pomocą tego narzędzia sprawdzimy wydajność nośnika, stworzymy i w razie potrzeby przywrócimy na dysk USB obraz jego zawartości, zdefragmentujemy znajdujące się na nim pliki oraz uruchomimy nośnik jako napęd FDD, ZIP i HDD.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
ValNar   8 #3 12.04.2018 15:56

Producent zaleca używanie wersji Beta dla Windows 10 Creator Update. Aktualna wersja finalna pochodzi z września 2016 (v2.1.732) a wersja Beta ze stycznia 2018 (2.1.741).

https://www.rmprepusb.com/

Autor edytował komentarz w dniu: 12.04.2018 16:01
maciej77   5 #2 09.11.2014 20:55

@Jany: A do mnie nie - mi RMPrepUSB potrzebny jest do tworzenia i defragmentacji pendrive'ów z Easy2Boot'em - robisz bootowalnego pendrive'a a później wrzucasz na niego wszystkie pliki ISO jakie ci się pod rękę nawiną, chcesz wymienić plik ISO na nowszą wersję - zamieniasz i defragmentujesz pendrive'a w RMPrepUSB i wszystko działa - Windowsy (XP jest tylko lekko problematyczny - trzeba wcisnąć F6 i podać mu sterownik na srebrnej tacy), Linuksy, bootowalne antywirusy, programy do partycjonowania i do aktualizacji firmware'u/BIOSu.

Autor edytował komentarz.
Jany   12 #1 18.08.2013 19:25

Jakoś YUMI bardziej do mnie przemawia.