r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

RPA migruje na Linuksa

Strona główna Aktualności

Południowoafrykański urząd skarbowy rozpoczął właśnie projekt wdrażania Linuksa na komputerach pracowników departamentu zbierania podatków. Docelowo, system spod znaku pingwina ma zastąpić Windowsa XP SP2 na 14 tysiącach stacji roboczych.

W czasie migracji konieczne będzie przeniesienie 700 używanych przez urząd aplikacji, w tym siedem krytycznych, odpowiedzialnych za podatki. Początkowo system ma być przez trzy miesiące testowany w wewnętrznym laboratorium departamentu. Oceniana będzie wydajność i elastyczność i w zależności od wyników zostanie podjęta decyzja o migracji. Krok ten nie jest pierwszym zwrotem w stronę wolnego oprogramowania w skarbówce RPA. Już od dwóch lat system SAP pracuje tam pod kontrolą Linuksa i od tego czasu pracownicy zauważyli zdecydowaną poprawę stabilności i wydajności.

Urzędnicy twierdzą, że Linux osiągnął właśnie taki moment w swoim rozwoju, że może być bez przeszkód wdrażany w działających biznesowych środowiskach. Mówią też, że coraz więcej dużych firm potwierdza, że używa Linuksa w strategicznych dla siebie systemach, czego przykładem jest chociażby IBM.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.