RPA migruje na Linuksa

Strona główna Aktualności

O autorze

Południowoafrykański urząd skarbowy rozpoczął właśnie projekt wdrażania Linuksa na komputerach pracowników departamentu zbierania podatków. Docelowo, system spod znaku pingwina ma zastąpić Windowsa XP SP2 na 14 tysiącach stacji roboczych.

W czasie migracji konieczne będzie przeniesienie 700 używanych przez urząd aplikacji, w tym siedem krytycznych, odpowiedzialnych za podatki. Początkowo system ma być przez trzy miesiące testowany w wewnętrznym laboratorium departamentu. Oceniana będzie wydajność i elastyczność i w zależności od wyników zostanie podjęta decyzja o migracji. Krok ten nie jest pierwszym zwrotem w stronę wolnego oprogramowania w skarbówce RPA. Już od dwóch lat system SAP pracuje tam pod kontrolą Linuksa i od tego czasu pracownicy zauważyli zdecydowaną poprawę stabilności i wydajności.

Urzędnicy twierdzą, że Linux osiągnął właśnie taki moment w swoim rozwoju, że może być bez przeszkód wdrażany w działających biznesowych środowiskach. Mówią też, że coraz więcej dużych firm potwierdza, że używa Linuksa w strategicznych dla siebie systemach, czego przykładem jest chociażby IBM.

© dobreprogramy
s