reklama

RSO - Regionalny System Ostrzegania 1.2.42.0

Strona główna Windows Dom Inne programy dla domu
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

RSO - Regionalny System Ostrzegania to oficjalna aplikacja stworzona przy współpracy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji z Telewizją Polską S.A, mająca na celu informowanie społeczeństwa o zagrożeniach na terenie Polski.

Aplikacja informuje użytkownika o komunikatach wydawanych przez Wojewódzkie Centra Zarządzania Kryzysowego (WCZK). Dotyczyć mogą one ogólnych zagrożeń, meteorologicznych, hydrologicznych, drogowych i dotyczących stanu wód. Istnieje możliwość wyboru typu komunikatu oraz z jakiego regionu informacje mają być dostarczane - jednego, kilku województw lub całego kraju. RSO - Regionalny System Ostrzegania ponadto posiada opcję geolokalizacji, umożliwiającej przekazywanie ostrzeżeń alarmowych i komunikatów właściwych dla aktualnego położenia użytkownika.

W aplikacji RSO można korzystać także z bogatej biblioteki poradników postępowania w sytuacjach kryzysowych lub w obliczu zagrożenia. Formułowane są one w możliwie prosty i łatwy do zrozumienia sposób, stale aktualizowane i udostępniane użytkownikom bez potrzeby aktualizacji aplikacji mobilnej.

© dobreprogramy
reklama

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
adaml13   7 #1 10.08.2018 13:01

Od kilku dni mam zainstalowaną tę aplikację na moim smartfonie. Aplikacja całkiem ciekawa - na bieżąco informacje z wybranych województw o zdarzeniach i utrudnieniach na drogach, informacje i alerty pogodowe na bieżąco. Po włączeniu lokalizacji - pełne informacje drogowe oraz pogodowe dla miejsca gdzie obecnie przebywam. Moim zdaniem aplikacja godna zainteresowania.

reklama