RSS Xpress 2.11.11

Strona główna Windows Internet i komunikacja Czytniki RSS
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

RSS Xpress to bardzo prosta i stosunkowo szybka aplikacja, pozwalająca gromadzić informacje o nowych publikacjach na ulubionych stronach internetowych, udostępnianych za pośrednictwem kanałów RSS oraz Atom.

Już na pierwszy rzut oka dostrzec można, że jednym z głównych zamierzeń autora było stworzenie czytnika RSS łatwego i wygodnego w obsłudze. Program wyposażony został w prosty, ale przejrzysty interfejs graficzny. Funkcjonalność RSS Xpress obejmuje jedynie najważniejsze w tego typu aplikacjach opcje. Poza dodawaniem nieograniczonej ilości kanałów użytkownik może również dowolnie organizować je w kategorie, dla każdego z nich ustalać czas co jaki będzie on sprawdzany, nakładać hasła dostępu itp. Kolejne funkcje to wbudowana wyszukiwarka i mechanizm filtrów, ułatwiające nawigację w przypadku gromadzenia informacji z wielu źródeł. Co istotne, interesujące nas wiadomości otwierane mogą być bezpośrednio w oknie programu, a nie w przeglądarce internetowej, jak ma to miejsce w przypadku większości konkurencyjnych rozwiązań.

Aplikacja uruchamiana może być wraz ze startem systemu. Po uruchomieniu działa w obszarze zasobnika systemowego, skąd też informuje o pojawianiu się nowych treści na posiadanych kanałach. Powiadomienia mają formę niewielkich okienek, tzw. pop-upów, którym towarzyszyć może także wybrany sygnał dźwiękowy. Dużym atutem RSS Xpress są spore możliwości dostosowywania interfejsu do własnych preferencji - m.in. wielkości i koloru czcionki, wyglądu powiadomień i szablonu wyświetlania wiadomości.

RSS Xpress wpiera serwery proxy, obsługując kanały RSS 0.90, 0.91, 0.92, 1.0, 2.0.1 oraz Atom 0.3, 1.0, w tym także te do których dostęp wymaga logowania. Wszelakie pobierane za pośrednictwem programu informacje przechowywane są lokalnie, a dostęp do nich możliwy jest w trybie offline. Aplikacja oferuje funkcję importu i eksportu kanałów w postaci plików OPML.

Uwaga!

  1. Program wymaga zainstalowanych w systemie bibliotek .NET Framework w wersji 2.0 lub nowszej. Najnowszą wersję .NET Framework można pobrać w dziale PROGRAMY -> Dodatki -> Biblioteki i inne dodatki (patrz: Programy powiązane).
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #3 12.11.2012 14:44

Nie działa link do programuu

joaS13   6 #2 26.07.2011 10:57

RSS Express to taki ubogi czytnik RSS. Nie ma listy kanałów, jak Feed Demon, samemu trzeba je dodawać, ale jest bardzo szybki.

Jego plusem jest to, że wyświetla nagłówki wiadomości i można zdecydować, czy chce się czytać je całe, czy tylko dany fragment.

Wprawdzie wolę Feed Demon, ale RSS Express zły nie jest.

Brak   5 #1 25.07.2011 20:34

Jestem po 1 testach programu, gdyż miałem zamiar zmienić FeedReader, i póki co niestety to się nie stanie...

Jako główne zarzuty i mankamenty mam dwa:
1.Brak możliwości zmian ustawienia interfejsu, chodzi o to aby wszystko było w pionie (lista wiadomości oraz ich treść) domyślny układ pionowo - kategorie/lista kanałów rss, i poziomo lista wiadomości oraz treść jest nie zmienialny na ten moment
2.Brak własnego ustawiania listy kanałów RSS, domyślnie jest ustawianie zgodnie z alfabetem i także nic z tym nie można zrobić.
3.Z niektórymi kanałami sobie nie radzi, w ogóle nie wyświetla ich treści (jakby były puste w środku, widać tylko tytuł) kiedy FeedReader to robi...


Jako + można dać osobną konfiguracje dla folderów (czasu aktualizacji, czego FeerReader nie ma) i wiele innych rzeczy (działający przycisk aktualizacji wszystkiego,odczytywanie ikonek dla danych kanałów, dokładna konfiguracja tekstu)wymienione w opisie,wielka szkoda :(