r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

RabbitVCS, linuksowy klient systemów kontroli wersji

Strona główna Aktualności

Ukazała się wersja 0.14 linuksowego programu RabbitVCS, klienta systemów kontroli wersji SVN oraz Git.

RabbitVCS to dobre rozwiązanie dla osób, których nie przekonuje praca z SVL za pomocą linii poleceń. Program powstał zainspirowany swoim odpowiednikiem na Windowsa - TortoiseSVN. W najnowszej wersji RabbitVCS wprowadzono obsługę systemu kontroli wersji Git, a także możliwość szybkiego sprawdzania statusu. Wprowadzono również nakładki dla Nautilusa, a także poprawiony mechanizm do rozwiązywania i edytowania konfliktów. W kolejnym wydaniu programu pojawi się możliwość dodawania stanu monitora do Nautilusa, przekształcanie okien dialogowych z aplikacji Glade do GtkBuilder. Z kolei w wersji 0.16 pojawi się najprawdopodobniej obsługa kolejnego systemu kontroli wersji.

RabbitVCS to rozbudowany klient systemów kontroli wersji SVN oraz Git. Funkcjonalnością przypomina popularnego TortoiseSvn, znanego z Windows. W podstawowej wersji RabbitVCS dostępny jest jako aplikacja konsolowa. Możliwe jest również doinstalowanie nakładek, integrujących RabbitVCS z przeglądarkami plików Nautilus oraz Thunar.

r   e   k   l   a   m   a

Program RabbitVCS 0.14 dostępny jest w dziale PROGRAMY -> Programowanie -> Kontrola wersji.

© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.