r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

RabbitVCS, linuksowy klient systemów kontroli wersji

Strona główna Aktualności

O autorze

Ukazała się wersja 0.14 linuksowego programu RabbitVCS, klienta systemów kontroli wersji SVN oraz Git.

RabbitVCS to dobre rozwiązanie dla osób, których nie przekonuje praca z SVL za pomocą linii poleceń. Program powstał zainspirowany swoim odpowiednikiem na Windowsa - TortoiseSVN. W najnowszej wersji RabbitVCS wprowadzono obsługę systemu kontroli wersji Git, a także możliwość szybkiego sprawdzania statusu. Wprowadzono również nakładki dla Nautilusa, a także poprawiony mechanizm do rozwiązywania i edytowania konfliktów. W kolejnym wydaniu programu pojawi się możliwość dodawania stanu monitora do Nautilusa, przekształcanie okien dialogowych z aplikacji Glade do GtkBuilder. Z kolei w wersji 0.16 pojawi się najprawdopodobniej obsługa kolejnego systemu kontroli wersji.

RabbitVCS to rozbudowany klient systemów kontroli wersji SVN oraz Git. Funkcjonalnością przypomina popularnego TortoiseSvn, znanego z Windows. W podstawowej wersji RabbitVCS dostępny jest jako aplikacja konsolowa. Możliwe jest również doinstalowanie nakładek, integrujących RabbitVCS z przeglądarkami plików Nautilus oraz Thunar.

r   e   k   l   a   m   a

Program RabbitVCS 0.14 dostępny jest w dziale PROGRAMY -> Programowanie -> Kontrola wersji.

© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.