Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

O nowym logo przy starym piwie

Wczoraj na blogu Building 8 pojawiło się nowe logo systemu Windows 8. Wojciech Kowasz w swoim felietonie napisał, że "trudno opisywać nowe logo, najlepiej je po prostu obejrzeć.". Oto ono:

I co? Szok, po prostu.

W połowie lat 90. ubiegłego wieku gdański browar wydał gigantyczne pieniądze na hasło reklamowe dla jednego ze swoich piw. Wymyślił je ten sam osobnik, który swego czasu popełnił całkiem niezłe hasełko dla elbląskiego piwa EB. Brzmiało ono "Czas na EB". Pewnie wielu z Was pamięta. I wtedy jedno z gdańskich piw zaczęło być reklamowane hasłem "Wszechświat cieszy". Jak to miało zachęcać do kupna piwa nie wiem, ale pewnie nie tylko ja, bo hasło okazało się klapą, później zamknięto cały browar, a produkcję piwa przeniesiono do Elbląga, do browaru produkującego EB.

Co to ma do logo Windows 8? Pewnie nic, ale niektórym "wszechświat cieszy" się podobało, mnie nie. Nowe logo Windows bardzo mi się nie podoba.

Oczywiście żadne logo nie zdecyduje, czy będę korzystał z Windows 8 czy nie, ale - dla mnie - to kolejny krok w złym kierunku. Pierwszym był interfejs metro, czyli "kafelki". Kafelki to ja mam w łazience, w komputerze wolę pełną, tekstową informację o programie, pliku czy katalogu. Dlatego też nie rozstaję się z Total Commanderem, oczywiście mam włączony widok wszystkich plików (ukryte + chronione), pokazywanie rozszerzeń itp.

Logo systemu powinno mówić coś o systemie. A jakie jest to nowe Windows 8? Przede wszystkim proste, niewyszukane, nawet prymitywne. Nowy system (a raczej interfejs metro) będzie jak to logo. Prosty. Dla prostych ludzi. Pewnie również prymitywnych - w końcu to głównie system dla Amerykanów. ;) A ja nie chcę prostego systemu. Nie chcę prostego loga. Ma prawo mi się nie podobać i nie podoba mi się.

Pytanie, czy temu, komu się podoba nowe logo, będzie też podobał się Windows 8? 

windows oprogramowanie

Komentarze

0 nowych
  #1 18.02.2012 18:01

Stary dobry "Hevelius", nie ukrywam że mnie jako miłośnikowi Astronomii ten slogan "wszechświat cieszy" również się nie podobał :)

Co do nowego logo... jak zobaczyłem dzisiaj rano tytuł dzisiejszego newsa i małą fotkę w załączniku, z miejsca pomyślałem że to jakiś "błąd w druku" albo nowy felieton i któryś z Adminów wykazał się poczuciem humoru... No cóż, to powiem tylko tyle... ja wiem że to Microsoft decyduje o tym jak wygląda ich produkt ale powinni się liczyć ze swoimi klientami - przecież mogli zaprezentować swój pomysł na blogu i dowiedzieć się jaka będzie reakcja Internautów. Są rzeczy których lepiej nie zmieniać - logo z postaci "flagi" istniało praktycznie od początku historii Windowsa więc powinno ewoluować a nie zostać całkowicie zmienione.

No ale jak znam życie... to pewnie pojawi się niejeden program który będzie potrafił zmieniać ten symbol na "stary dobry" znaczek znany z Visty/Siódemki, a producenci klawiatur pewnie już zacierają ręce :)

Pozdrawiam :)

sla17   7 #2 18.02.2012 20:39

Patrząc tak na nowe logo... się już przyzwyczaiłem. Świetnie wkomponuje się w Metro UI, który... nie wiem, bo developerskiej wersji długo nie używałem, zobaczę jak to będzie wyglądać na becie. Logo Windows było mocno rozpoznawalne na całym świecie, to tak jakby zmienić logo BMW, Mercedesa czy Audi. Chociaż nastały nowe czasy, wiele zmian, Windows 8 wstąpi do nowego świata - średnio mnie interesuje współpraca z ARM, ale ogrom możliwości, jakie może dać synchronizacja XBOX + 8 + WP7 - brakuje do pełni szczęścia tabletu i przenośnej konsoli, ew. odtwarzacza muzycznego (chociaż skoro jest smartphone... ;) ). Microsoft ma ogromne pole do działania, zależy tylko od nich, czy to wykorzystają.

andrewi   15 #3 19.02.2012 00:07

Chcesz skomplikowanego systemu, w którym możesz zrobić wszystko i wszystko mieć pod kontrolą? Zainstaluj Linuxa. Nie spisywałbym tak z góry na straty interfejsu metro. Wbrew pozorom może sie okazać bardzo funkcjonalny w urządzeniach z ekranami dotykowymi a pewnie już niedługo standardem staną się urządzenia, które będą miał wydajność obecnych laptopów z wysokiej półki ale poza standardową klawiaturą i touchpadem będa miały także multidotykowy ekran a przy takiej konfiguracji interfejs metro sprawdzi się dużo lepiej niż standardowe GUI Windows'a. Jeśli chodzi o samo logo - wbrew pozorom nie odbiega aż tak skrajnie od 4 kolorowej flagi a jednocześnie wpisuje sie w interfejs metro więc ja jestem jak najbardziej za.

przemo_li   11 #4 19.02.2012 08:24

Hehehe wiedziałem :)

Z logo wingrozy będzie jak z numeracją FF :)

@andrewi
To jest dodatkowa kasa ORAZ problemy z ergonomią. (a do sporadycznych czynności to jest po prostu za droga propozycja!!)

Wolfgar   7 #5 19.02.2012 18:10

Ogólnie wierzę w to, że logo zaprojektowali ludzie którzy wiedzą więcej o marketingu niż wielu z nas na forum razem wziętych. Zmiany na bardziej ascetyczne najprawdopodobniej ma coś na celu. Trudno się nie zgodzić z Sla17 i wpisywaniu się loga w interfejs metro/metra.

freeq52   8 #6 19.02.2012 19:05

Gusta są różne, co nie zmienia faktu, że nowe logo jest po prostu BRZYDKIE :) Jeden jaskrawy kolor (zimny niebieski), poza tym przypomina mi to czasy mojej podstawówki, gdy na lekcji informatyki dostaliśmy polecenie - narysujcie logo jakiejś firmy! Otwierało się Painta i rysowało i mówiąc szczerze - poziom artystyczny naszych prac był sporo wyższy, niż ten profesjonalnych i dobrze płatnych grafików MS :D Rozumiem ideę, że ma być prosto, że logo ma w jakiś sposób promować Metro, no ale nie można przesadzić i w drugą stronę i stworzyć coś takiego...

  #7 19.02.2012 19:28

Proste logo? Ok, niech jest. Jednak dla mnie użyta perspektywa w oknie ni w oko, ni w marchewkę. :) Z czasem człowiek się oswoi, a potem przyjdzie czas na W9 :)

  #8 19.02.2012 20:19

@a.n
To nie zła perspektywa tylko okno jest krzywe i ma kształt trapezu a nie prostokąta :)

dragonn   11 #9 19.02.2012 21:02

A ja jako użytkownik Linuksa powiem że mi się nowo logo podoba, właśnie urzeka swoją prostotą :P. Jak dla mnie minimalizmy jest najlepszy w interfejsie, czy wyglądzie, a logo jest tym elementem który można uprościć do ból bez tego że ograniczy się w jakikolwiek sposób możliwość produktu.

xomo_pl   24 #10 19.02.2012 22:27

logo się wpisuje w interfejs MetroUI ale tylko tyle i nic więcej. Wygląda szkaradnie, kolory (a właściwie 1..) odpustowy, 0 nowoczesności, stylu- wygląda jak odrysowane w paint...

Tragedia i tyle. Gdyby chociaż zachowali 4 kolory to zmiana kształtu by wyszła całkiem fajnie ale ten niebieski, wpadający w turkus jest po prostu okropny...


"Pytanie, czy temu, komu się podoba nowe logo, będzie też podobał się Windows 8? "
na szczęście MS praktycznie nigdzie nie umieścił tego loga w systemie, jeśli włączymy MetroIU, a poza nim też raczej go mniej niż w poprzednich edycjach: brak przycisku start....

Moim zdaniem "flaga" była zdecydowanie nowocześniejsza i "na czasie" niż to coś....

  #11 20.02.2012 00:23

Znając życie Windows 8 będzie niewypałem (jak Vista; zbyt dużo zmian nie wychodzi na dobre i testowane są one dopiero na nas, użytkownikach). Dopiero pierwsza poprawka go usprawni a pełnię szczęścia przyniesie dopiero Win9 :-)

camper   8 #12 20.02.2012 20:14

"Pewnie również prymitywnych - w końcu to głównie system dla Amerykanów." ziejesz ksenofobią Ziomal. Dlatego też Twój wpis to tylko subiektywna ocena, bardzo nieprofesjonalna, prosta zarazem. ;)

Shaki81 MODERATOR BLOGA  38 #13 20.02.2012 20:20

No cóż jak każda nowość jednym się podoba a innym nie i tyle.

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłeś(aś) naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.