Radionomy Radionomy 4.0.0

Strona główna Android Multimedia Radia internetowe
Pobierz program
lub zeskanuj:

Radionomy to oficjalna aplikacja kliencka pozwalająca na uzyskanie dostępu do radia internetowego o tej samej nazwie. Klient stworzony na platformę Android umożliwia szybkie wyszukiwanie konkretnych stacji a także przeszukiwanie ich bogatej bazy i odsłuch bezpośrednio z poziomu urządzenia mobilnego takiego jak smartfon czy tablet.

Interfejs aplikacji został podzielony na łącznie pięć osobnych zakładek. Pierwsza z nich przedstawia 25 najpopularniejszych rozgłośni znajdujących się w bazie serwisu. Druga zakładka to wyszukiwarka. Możliwe jest wyszukiwanie wprost poprzez podanie nazwy (np. RMF FM, Plus, Zet), czy też przeszukiwanie konkretnych gatunków i podgatunków muzycznych. Trzecia zakładka pozwala na dodanie innego, zewnętrznego radia jakie nie znajduje się w globalnej bazie Radionomy. Wystarczy podać link do niego zawierający rozszerzenie m3u lub mp3 aby aplikacja pozwoliła na jego odsłuchiwanie. Czwarta zakładka to radia najwyżej oceniane przez społeczność sieci. Ostatnia z zakładek przedstawia z nich to ulubione radia użytkownika. Oczywiście na początku ich lista jest pusta, dopiero sam użytkownik zapełni ją oznaczając rozgłośnie przy pomocy odpowiedniej funkcji.

Po otwarciu radia można uzyskać dodatkowe informacje na jego temat (oficjalny lub nieoficjalny opis). Integracja z systemowym mechanizmem udostępniania pozwala na szybkie przekazanie linku do stacji innym aplikacjom lub znajomym. Baza Radionomy to ponad 5000 stacji radiowych dostępnych zupełnie za darmo. Warto wspomnieć, że to właśnie ten serwis przejął na początku 2014 roku popularnego Winampa. Z poziomu strony internetowej serwisu użytkownik może stworzyć własną stację. Niestety aplikacja nie posiada interfejsu w języku polskim.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!